top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1321004050099801800.jpg

Tikšanās ar Ziemeļu humoru

11.11.2011

16. novembrī plkst. 18.00 krēslas stundā Valmieras integrētajā bibliotēkā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros notiks tikšanās ar Ziemeļu Humoru. Tiekas Grāmatu klubs un visi, kas vēlas iepazīt norvēģu autora Ērlena Lū absurda un ironisku situāciju caurvīto grāmatu "Doplers".

 Programmā:

  • bibliotēkā ienāks mežs un putnu balsis,
  • citāti no grāmatas, disksusijas,
  • fakti par autoru un citiem viņa darbiem,
  • kā arī noklausīsimies somu rakstnieka Arto Pāsilinnas grāmatas "Zaķa gads" fragmentu, kas šogad ir izvēlēts par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas literāro darbu.

No 14.-20. novembrim Latvijā jau piecpadsmito gadu notiks Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa, kas apvienos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības. Šī gada tēma - "Humros  Ziemeļos" Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa tika aizsākta 1997.gadā ar domu atdzīvināt piemirstu tradīciju – sanākt kopā, lai lasītu literārus darbus, lai ieklausītos cits citā, sarunātos. Plašākā nozīmē, iepazīstoties ar kaimiņvalstu literatūru, veidot dialogu starp valstīm.

Turpinot tēmu "Humors Ziemeļos", ir vērts no Valmieras bibliotēkā iekārtotās grāmatu izstādes paņemt un izlasīt:

Pāsilinna, Arto "Desmit rīvītes : erotisks farss".
Galvenais varonis Rauno Remerkorpi ir somu rūpnieks ar plašu vērienu, kura mūža veikums viņa 60 gadu jubilejā tiek augstu novērtēts, taču svētku reizē brašajam gaviļniekam prātā ir īstenās ziedu un dāvanu saņēmējas - daudzas mīļas sievietes, kas dzīves līkločos tieši Rauno Remerkorpi personā saskatījušas iekārojamu un iekarojamu vīrieti. Romāns "Desmit rīvītes" - lieliska literatūra, gatavojoties ceļojumam uz Somiju!

Istanmeki, Sisko "Pārāk resna, lai būtu taurenītis". Traģikomēdija skumja humora toņos.

Anti, Gerda "Tikai mazliet prieka..."
Zviedru rakstnieces G.Anti romāns stāsta par cilvēkiem un noskaņām kādā mazpilsētā viņpus Baltijas jūrai. Tas ir stāsts par cilvēku ikdienu, piedzīvotām krīzēm un priekiem. To visu autore tēlo ar asu skatu un drastisku humoru.

Villumsena, Dorita "Kaķa brīvdienas" 
Kādas neapšaubāmi ļoti elegantas kaķes saimnieki dodas "tajā "tour" pa francūžu zemi", un Mince tiek atstāta kaimiņienes apgādībā. Kaķa brīvdienas" ir mazs gardumiņš, kaķumīļi laks to kā saldu krējumu.

Fastvolda, Marianne "Izmirstoša kā dronti"
Lielisks antidepresants un pierādījums tam, ka arī tie, kas ir dzimuši bez spārniem, dažbrīd uzlido augstāk par visiem, par grāmatu saka Dace Rukšāne.

Helgasons, Halgrīms "101 Reikjavīka"
Šo melnā humora un tā dēvēto jauno „vienaldzīgo” kultūras klasiku 2000. gadā meistarīgi ekranizējis Baltasars Kormauks.

Izbaudīsim savdabīgo Ziemeļvalstu humoru.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          jūnijs 2018          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo