top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Bezmaksas internets pašvaldību publiskajās bibliotēkās iedzīvotājiem būs pieejams arī šogad

17.02.2012

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi valsts budžeta mērķdotāciju piešķiršanas kārtību, lai arī šogad pašvaldības spētu nodrošināt savus iedzīvotājus ar bezmaksas interneta un datora lietošanas pakalpojumiem to publiskajās bibliotēkās, aģentūru LETA informēja ministrijā.

To paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts "Kārtība, kādā nodrošina iespēju pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus".

Noteikumu projekts paredz mērķdotācijas piešķiršanu tām pašvaldībām, kam laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 31.martam radušās papildu interneta piekļuves un vienotā palīdzības dienesta pakalpojumu izmaksas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā.

Šajā laika periodā katrai pašvaldībai piešķiramo mērķdotācijas apmēru aprēķinās proporcionāli tās interneta piekļuves un izveidotās infrastruktūras vienotā palīdzības dienesta pakalpojumu izmaksām, kā arī atbilstoši valsts budžetā paredzētajam finansējumam 78 939 latu apmērā. Atbilstoši izstrādātajam noteikumu projektam mērķdotācijas apmēru aprēķinās valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".

Savukārt, lai arī pēc 2012.gada 1.aprīļa līdz gada beigām pašvaldības spētu nodrošināt savus iedzīvotājus ar bezmaksas interneta un datora lietošanas pakalpojumiem publiskajās bibliotēkās, "Kultūras informācijas sistēmas" veiks iepirkuma procedūru, lai šajās bibliotēkās noteiktu datu pārraides tīkla pieslēguma nodrošinātāju. Iepirkuma procedūras uzvarētājam Valsts reģionālās attīstības aģentūra pārskaitīs maksu par pakalpojumu sniegšanu pašvaldībām - ne vairāk kā 238 036 latus.

Saskaņā ar Bibliotēku likumu valsts un pašvaldību bibliotēku lietotājiem ir tiesības bez maksas izmantot publiski pieejamos datorus, internetu un vispārpieejamos elektroniskās informācijas resursus.

 

Avots: LETA

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          jūnijs 2018          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo