top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1360579300018978200.jpg

Romantiskas filmas no bibliotēkas kolekcijas

08.02.2013

 Ja vēl nezini, kā pavadīt  Valentīndienu,  varbūt uzaicini savu otro pusīti romantiskā atmosfērā noskatīties kādu filmu, ko piedāvā Valmieras integrētā bibliotēka…

 

Vestules_Dzuljetai_f18625Vēstules Džuljetai (Letters To Juliet)

Jauna amerikāniete Sofija dodas ceļojumā uz romantisko Itālijas pilsētu Veronu – vietu, kur Romeo satika Džuljetu. Tur viņa iepazīstas ar brīvprātīgo grupu, kas atbild uz Džuljetai adresētām vēstulēm ar lūgumu pēc padoma attiecību jautājumos. Sofija atrod pirms 50 gadiem rakstītu vēstuli un uzraksta atbildi. Meitenei par pārsteigumu, vēstules autore Klēra pievilcīga mazdēla pavadībā ierodas Itālijā, lai atrastu līgavaini, ko pirms daudziem gadiem atstāja. Visi trīs dodas meklēt Klēras jaunības mīlestību Lorenco. Ceļojums pa gleznaino Toskānu maina viņu dzīvi un liek apjaust, ka īstu mīlestību atrast nekad nav par vēlu...
Žanrs: Romantikā filma

PasūtītselspirsIemīlējies Šekspīrs (Shakespeare in love)

Darbība norisinās Londonā 16. gadsimta beigās. Jaunais dramaturgs Viljams Šekspīrs smagi nopūlas darbā pie jaunākās lugas „Romeo un pirāta meita Etele”. Iedvesma viņu šķiet pametusi. Šekspīra lugas ļoti iepatikušās jaunajai, bagātajai Violai, kurai drīzumā jāprecas ar nejūtīgo lordu Veseksu. Viņa nododas nebeidzamiem sapņiem par aktrises karjeru, taču tā kā tolaik sievietēm nebija ļauts kāpt uz skatuves un arī sieviešu lomas tēloja vīrieši, viņa piesakās Romeo lomai, pārģērbusies par zēnu. Drīz starp viņu un Viljamu mostas aizliegta mīla, kas kļūst arvien spēcīgāka.
Žanrs: Komēdija, romantiskā filma

Pasūtīt

 


MammaMiaTeaserPosterMamma mia!

Donna, kurai pieder neliela viesnīciņa kādā no Grieķijas salām, gatavojas izdot pie vīra savu apburošo meitu Sofiju, kuru uzaudzinājusi viena pati. Cerot uzzināt patiesību par to, kas ir viņas īstais tēvs, Sofija uzaicinājusi uz kāzām trīs senus Donnas draugus (par kuriem viņa uzzinājusi no mātes jaunības dienās rakstītās dienasgrāmatas), kuri šajā Vidusjūras salā pēdējo reizi ciemojušies pirms 20 gadiem. 24 neprātīgās, haosa un humora pilnās stundās šajā salā dzims jauna mīlestība un uzplauks sen aizmirstas romantiskās jūtas. Smeļoties iedvesmu slavenās grupas "ABBA" dziesmās “Dancing Queen”, “S.O.S.” “Money, Money, Money” un “Take a Chance on Me,” un šo dziesmu tekstos, „Mamma Mia!” ir notikums par godu mammām un meitām, veciem draugiem, draudzībai un mīlestībai!
Žanrs:  Komēdija, romantiskā filma, mūzikls 

Pasūtītjauka_sievieteJaukā sieviete (Pretty Woman)

Oscar balvu laureāte Džūlija Robertsa - temperamentīgs, ielai radis neslīpēts dimants, iepazīstas ar visnotaļ saprātīgu miljardieri, kuru spēlē Zelta globusa laureāts Ričards Gīrs. Šī gadījuma rakstura tikšanās no nedēļu ilga darījuma pāraug bezgalīgā pelnrušķītes romānā.
Žanrs:  Komēdija, romantiskā filma 

 Pasūtīt

 


notting_hill1Notinghila (Notting Hill)

Viljams Takers piedzīvo katra vīrieša sapņu piepildījumu, kad viņa iecienītajā Notinghilas grāmatnīciņā ienāk Anna Skota – pasaules skaistākā sieviete un slavenākā aktrise. Pēc neilga laika Viljams jau atkal viņai uzduras – šoreiz nolejot viņu ar apelsīnu sulu. Anna pieņem viņa piedāvājumu pārģērbties viņa mājās turpat netālu. Galu galā abi iepazīstas tuvāk, taču draudzēties ar pasaules pieprasītāko sievieti nav viegli – ne tuvāko draugu lokā, ne sensāciju kārās preses priekšā.
Žanrs:  Komēdija, romantiskā filma 

PasūtītloveTāda ir mīlestība (Love Actually)

Mīlestība ir visapkārt.. Šī ir filma par mīlestību, kurā risinās vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti. Sākot ar premjerministru, kurš, būdams vecpuisis, iemīlas vienā no savas komandas sievietēm; līdz rakstniekam, kurš bēg uz Francijas dienvidiem, lai dziedētu salauzto sirdi, bet tomēr atkal iemīlas, līdz kādai precētai sievietei, kura nojauš, ka viņas vīrs pamazām attālinās no viņas; līdz jaunlaulāto pārim, kuram jāiztur pirmie kopdzīves pārbaudījumi; līdz stāstam par kādu patēvu, kurš mēģina saprasties ar dēlu, kuru nemaz nepazīst; līdz kāda skolnieka pārdzīvojumiem, kad viņš mēģina tuvoties meitenei, kura šķiet nepieejama, līdz padzīvojušas rokzvaigznes piedzīvojumiem; līdz stāstam par kādu sievieti, kura vēlas būt kopā ar savu darba kolēģi... Filmas varoņi iemīlas, un šķiras, skumst un priecājas. Kaut arī viņi dzīvo atšķirīgas dzīves, kaut kas viņus vieno... Tāda ir mīlestība.
Žanrs:  Komēdija, romantiskā filma

PasūtītMade_of_honorEs arī mīlu līgavu (Made of Honor)

Toms un Hanna ir labākie draugi jau desmit gadus. Toma dzīves moto ir – „Baudi dzīvi!”. Viņš nemitīgi maina gultas biedrenes un spēj sarunāt randiņu visikdienišķākajās situācijās. Hanna ir nosvērta jaunkundze, kura pacietīgi gaida savu dzīves piepildījumu – īsto vīrieti, ar kuru apprecēties un nodibināt ģimeni. Kad Hanna dodas ilgākā komandējumā uz Skotiju, Toms apjēdz, ka bez viņas dzīve ir neciešama. Vēl vairāk – viņš pirmo reizi saprot, ka vēlas precēties. Ar Hannu. Tomēr, kad Hanna atgriežas, atklājas, ka Skotijā viņa iepazinusies ar savu sapņu vīrieti un ir jau saderinājusies. Tomam, savam labākajam draugam, viņa lūdz kļūt par laulību liecinieku un palīdzēt sagatavoties kāzām, kas notiks tālajā Skotijā. Lai gan šī ziņa viņu satriec, Toms piekrīt, cerēdams, ka, atrodoties blakus līgavai, viņam radīsies iespēja atklāt savas jūtas un atgūt Hannu.
Žanrs:  Komēdija, romantiska filma

Pasūtītmuzika_vardiMūzika un vārdi (Music and Lyrics)

Alekss Flečers 80-to gadu popzvaigzne, kura slava ir krietni pabalējusi, tagad uzstājas apgabala gadatirgu un atrakciju parku izklaides pasākumos. Kad viņam piedāvā uzstāties kopā ar slaveno dīvu Koru Kormani, viņš saprot, ka tā ir viņa iespēja atgriezties slavas virsotnē. Ir tikai viens bet… Viņam ir jāuzraksta dziesma viņu abu duetam. Alekss jau gadiem ilgi nav uzrakstījis nevienu dziesmu, nekad nav sacerējis dziesmu vārdus un… viņam ir tikai pāris dienu, lai nāktu klajā ar hītu. Aleksa dzīvē pēkšņi parādās Sofija (Drew Barrymore), kuras dotības dziesmu tekstu sacerēšanā modina Aleksā ne tikai komponēšanas kāri vien. 
Žanrs:  Komēdija, romantiska filma 

Pasūtītcasanova_posterKazanova (Casanova)

Viņš bija pasaulē slavenākais pavedinātājs. Uzdzīvotājs, maskēšanās meistars un asprātis - neviena sieviete nespēja pretoties Kazanovas atbruņojošajam šarmam. Līdz brīdim, kad leģendārais mīlnieks sastop Venēcijas skaistuli Frančesku, kura atraida Kazanovas uzmanības apliecinājumus. Mēģinot satuvināties ar Frančesku, Kazanova iesaistās sava mūža bīstamākajā spēlē, kurā kaislības dēļ riskē ne tikai ar reputāciju, bet arī ar dzīvību.
Žanrs:  Komēdija, romantiska filma

PasūtītmarlijsMārlijs un es (Marley & Me)

Žurnālista Džona Grogena memuāru ekranizācija stāsta par jaunu precētu pāri, kuri secina, ka vēl nav īsti gatavi radīt bērnus. Viņi nolemj sagatavoties šai lomai, iegādājoties suni un izvēlas labradora kucēnu. Tas ir vislētākais kucēns no visa metiena, kas tiek pie vārda par godu mūziķim Bobam Mārlijam. Kas gan tur varētu būt sarežģīts – pabaro, izved pastaigāties un baudi suņa mīlestību.
Žanrs: Komēdija, romantiska filma

 Pasūtīt

 


liktena_ironijaLikteņa ironija (2)

Kopš Vecgada vakara, kad Žeņa Lukašins satika savu Nadju, ir pagājuši 30 gadi. Taču kopdzīve viņiem nav izdevusies. Viņi atgriezās katrs savā līdz šim ierastajā dzīvē. Abiem piedzimuši bērni - zēns un meitene... Otrajā filmā tiks atkārtoti oriģinālfilmas sižeta pagriezieni, tikai šoreiz viss notiks ar Žeņas un Nadjas bērniem - varoņa pārlidojums no vienas pilsētas uz otru, adrešu sakritība un negaidītas tikšanās...
Žanrs:  Komēdija, romantiska filma

Pasūtītthe_time_travelers_wife_movie_Laika ceļotāja sieva (The Time Traveler`s Wife)

Viņi iepazinās, kad viņai bija seši gadi, bet viņam - trīsdesmit seši. Viņi apprecējās, kad viņai bija 23, bet viņam 31. Tas noticis tāpēc, ka Henrijs cieš no retas ģenētiskas slimības - pārvietošanās laikā sindroma. Viņa pazušanas no Klēras dzīves ir neparedzamas, bet atgriešanās - komiskas, traumatiskas un traģiskas. Viņu mīlestība ir stāsts par ilgām, uzticību un nemirstīgo sajūtu piederēt viens otram, neatkarīgi no apstākļiem, kas viņus šķir.
Žanrs:  Drāma, mistikas filma, romantiska filma

 Pasūtīt

 


illusionist_ver3Iluzionists (The Illusionist)

Jauns puisis iemīlas kādā meitenē, kura nāk no daudz augstāka sociālā slāņa kā viņš pats. Lai gan vecāki liedz abiem tikties, viņus nav iespējams izšķirt, līdz kādu dienu abi tiek atrasti kopā un puisis tiek aizsūtīts tālu prom. Daudzus gadus vēlāk puisis kļūst par burvju mākslinieku, bet meitene ir Vīnes kroņprinča mīļākā. Viņi abi satiekas iluzionista izrādē un Aizenhaims atkal iemīlās meitenē. Viņš izmanto visus savus maģijas trikus, lai atbrīvotu meiteni no Vīnes karaļnama.
Žanrs:  Detektīvs, drāma, romantiska filma

PasūtītlepnumsLepnums un aizspriedumi (Pride & Prejudice)

Džeinas Ostinas romāna "Lepnums un aizspriedumi" ekranizējums. Anglija, 18.gs. beigas. Piecas māsas Benetas - Elizabete, Džeina, Lidija, Mērija un Kitija aug mātes stingrā uzraudzībā, kura par savu galveno uzdevumu uzskata atrast meitām preciniekus un nodrošināt viņu nākotni. Savukārt enerģiskā un inteliģentā Elizabete tiecas dzīvē sasniegt ko vairāk un savos centienos jūt arī tēva atbalstu. Kad netālajā kaimiņu rezidencē ierodas bagātais vecpuisis Binglija kungs, Benetu mājās sākas rosība. Pavisam drīz Elizabete nejauši sastop pievilcīgo un - kā drīz atklājas - snobisko Dārsija kungu.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma

 Pasūtītvejiem_lidziVējiem līdzi (Gone With The Wind)

Deivida O. Selznika producētā Mārgaretas Mičelas ar Pulicera prēmiju apbalvotā romāna "Vējiem Līdzi" ekranizācija ir "Holivudas kino augstākais sasniegums," tā reiz teica Leonards Moltins no "Entertainment Tonight". Pēc Moltina domām, filma "šķiet jo gads - jo labāka". Šī satriecošā romantiskā lente par Amerikas pilsoņu kara laikiem ir saņēmusi 10 Oskarus, tās nemirstīgie tēli Skārleta, Rets, Ešlijs, Melānija, Mammīte un Prisija darbojas episkā stāstā, kurš nav zaudējis savu pievilcību jau vairākās paaudzēs. .
Žanrs:  Drāma, romantiska filma 

 Pasūtīt

 


romeoRomeo un Džuljeta (Romeo + Juliet)

Filma veidota pēc Vilijama Šekspīra grāmatas "Romeo un Juljeta". Norisinās modernajā laikmetā pilsētā Verona Beach. Divas ģimenes jau vairākās paaudzēs ir naidā viena ar otru. Kādā dienā Romeo satiek Džuljetu un viņi uzreiz iemīlās viens otrā, bet viņiem nav lemts palikt kopā, jo vecāki nemūžam to nepieļaus.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma,  trilleris 

 PasutītvakariVakari Rodantē (Nights in Rodanthe) 

Adriana ir vientuļa un nelaimīga sieviete, kura nevar izšķirties spert liktenīgo soli pretī savas neveiksmīgās laulības beigām. Kad Ziemeļkarolīnas pludmales pilsētas viesnīcā ierodas Pols, iepazinušies viņi gūst ilgi meklēto miera sajūtu viens otra apskāvienos un attiecībās, kuras izmainīs viņu dzīves.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma

 Pasūtīt

 


Meet_Joe_Black_1Iepazīstieties, Džo Bleks (Meet Joe Black)

Bagātā un ietekmīgā preses magnāta Viljama Periša dzīvē parādās pati Nāve, apburoša jauna cilvēka Džo Bleka izskatā. Nāve, nogurusi no saviem ikdienas pienākumiem, izsaka Perišam piedāvājumu: magnātam jākļūst par Džo pavadoni dzīvo pasaulē, kur viņš plāno pavadīt atvaļinājumu. Brīvdienām beidzoties, Nāve ņems Perišu sev līdzi. Ar Viljama palīdzību ekscentriskais un noslēpumainais Džo sāk savu ceļojumu pa zemi. Tomēr notiek neparedzētais - izrādās, ka ķermenis, kuru nāve ir izvēlējusies sev, kādreiz piederējis cilvēkam, kurā bijusi iemīlējusies Periša meita...
Žanrs:  Drāma, mistikas filma, romantiska filma

 Pasūtītelegy2d

Elēģija (Elegy)

Cienījams universitātes profesors iesaistās kaislīgās attiecībās ar studenti, kuras skaistums viņu valdzina un liek zaudēt galvu. Viņš – vientuļš pleibojs, kurš seksuālo piedzīvojumu dzīts pametis sievu un bērnus. Viņa – katoliskas kubiešu imigrantu ģimenes vienīgā atvase. Šķietami nesavienojamo cilvēku vidū rodas ugunīga tuvība, kas ietekmē un izmaina abu personības, jo pamazām seksuālais sakars pārtop par neizdzēšamu mīlasstāstu. Erotikas piesātinātā filma izzina skaistuma spēku, kas spēj padarīt aklu, atklāt un izmainīt cilvēku.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma

 Pasūtīt

 


divi_miletajiDivi mīlētāji (Two Lovers)

Pēc izirušām attiecībām Leonards pārvācas uz savu bērnības māju pie vecākiem Bruklinā. Vēloties palīdzēt dēlam pārvarēt depresiju, vecāki mudina Leonardu tikties ar sava darījumu partnera meitu - jauko un gādīgo Sandru. Vienlaikus Leonards iepazīstas ar noslēpumaino un skaisto kaimiņieni Mišelu, kas īsti neiederas vīrieša rāmajā dzīvē. Leonardu ārkārtīgi saista Mišela, kura pret viņu šķiet arī nav vienaldzīga, lai gan ir mokošās attiecībās ar precētu vīrieti. Tajā pašā laikā Leonards jūt vecāku spiedienu saistīt savu dzīvi ar Sandru. Leonards ir spiests pieņem neiespējamu lēmumu - ļauties kaislībai un mīlestībai vai riskēt iekrist atpakaļ tumsībā, kas reiz viņu jau teju pazudinājusi.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma

PasūtītLedija_Caterleja_f9406Lēdijas Čaterlejas mīļākais (Lady Chatterley)

D. H. Lorensa romāns Lēdijas Čaterlejas mīļākais 1928. gadā sacēla īstu skandālu. Mīlas ainu apraksti tika atzīti par piedauzīgiem un darbs kopumā - par aicinājumu graut laulības institūciju. Konstancei ir divdesmit trīs gadi, kad viņa apprecas ar ogļraktuvju īpašnieku Klifordu Čaterleju. Sākas karš. Viņas vīrs atgriežas no frontes kā invalīds un atlikušo dzīvi ir spiests pavadīt ratiņkrēslā. Brīdī, kad lēdijai Čaterlejai šķiet, ka viss svarīgākais dzīvē jau ir noticis, viņa satiek vīrieti... Konstanci pārņem kaislīga apmātība, mīlestība pret vietējo mežsargu, un viņa saprot, ka nekad vairs nespēs samierināties tikai ar sava paralizētā vīra žēlsirdīgās sievas lomu.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma 

Pasūtītbendzamins

Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu (The Curious Case of Benjamin Button)

Filmas pamatā ir F. Skota Ficdžeralda stāsts par Bendžaminu Batonu, kurš piedzimis sirmā vecumā un laika gaitā paliek aizvien jaunāks. Neparastie notikumi aizsākas Pirmā pasaules kara beigās, Ņūorleānā un sniedzas līdz 21. gadsimtam - tas ir stāsts par cilvēku, kurš tāpat kā mēs visi, nespēj ietekmēt laika ritējumu un viņa dzīve ir tikpat neparasta, cik tā var būt jebkuram no mums.
Žanrs: Drāma, mistikas filma, romantiska filma 

 Pasūtītmoulin_rouge_posterMulenrūža (Moulin Rouge)

Parīze, 1899. gads. Pilsētas iecienītākajā naktsklubā kaislības nerimst ne mirkli, jo Mulenrūžu raksturo mūžīgi svētki - skaistuma, brīvības un mīlestības svētki. Šajā bohēmas paradīzē pastāv tikai viens nerakstīts likums - nekad neiemīlēt sievieti, kura sevi pārdod. Taču likumi radīti, lai tos pārkāptu. Arī kādu jaunu rakstnieku ir pārņēmušas neizturamas alkas pēc aizliegtā augļa. Viņa izredzētā ir Satīna - Mulenrūžas spožākā zvaigzne un Parīzes slavenākā kurtizāne, kuru iekāro ne viens vien bagātnieks.
Žanrs:  Drāma, romantiska filma, mūzikls 

 Pasūtīt
 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo