top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1361952927007931200.jpg

Drošs internets- vairāk iespēju

26.02.2013

Februārī  tika atzīmēta Vispasaules Drošāka Interneta Diena! Latvijā to atzīmē 7.reizi, Pasaules mērogā šo dienu pazīst jau 10 gadus! Otro gadu arī Valmieras integrētā bibliotēka iesaistās  Drošāka interneta dienā, piedāvājot saviem apmeklētājiem uzzināt vairāk par dažādiem interneta drošības aspektiem. 

Šī gada tēma bija-  Drošs internets-  vairāk iespēju. Valmieras integrētās bibliotēkas datorlasītavā notika informatīvi pasākumi, lai pievērstu apmeklētāju uzmanību un diskutētu par savām tiesībām un atbildībai internetā:  

1. Sociālo tīklu izmantošana nodarbinātības veicināšanā.

Šodien ir svarīgi veiksmīgi konkurēt darba tirgū, tāpēc piedāvājām iespēju visiem interesentiem uzzināt, kur iegūt informāciju par:

▪    Darba līgumu, samaksu, darba laiku, atpūtas laiku, nodarbinātības pasākumiem, darba meklētāja statuss, darbu ārzemēs, pagaidu darbiem, atbalsta pasākumiem darba meklētājiem. Drošākā un aktuālākā informācija pieejama Latvijas Republikas labklājības ministrijas mājaslapā www.lm.gov.lv un portālā www.latvija.lv .
▪    Sociālajiem tīkliem, kuros var sekot līdzi informācijai par darba vietām gan Latvijas, gan Eiropas tirgū.

 

Diskutējot ar pasākumu apmeklētājiem, kuri izrādīja interesi par jauno informāciju, noskaidrojās ka ikdienā biežāk tiek izmantoti citi informācijas  resursi: nodarbinātības jomā izmantoti tiek Valsts Nodarbinātības Aģentūras sniegtie pakalpojumi, darba sludinājumu piedāvājumi pašvaldības avīzēs, informācija par darba iespējām no draugiem, paziņām, elektroniskās tīmekļa vietnes- sociālie tīkli-  www.draugiem.lv u.c..

 
2. Elektronisko resursu izmantošana veselības nozarē privātpersonām                 
Pavisam drīz tiks uzsākta valsts izstrādātā, ERAF finansētā e-veselības portāla darbība. Portāla publiskajā daļā būs informācija par veselības nozares aktualitātēm, profilaksi, veselīga dzīvesveida veicināšanu, valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem u.c. būtiska informācija. Pieslēdzoties portālam ar bankas pieejas datiem vai elektronisko parakstu, iedzīvotāji varēs izmantot elektroniskos pierakstus un nosūtījumus uz veselības aprūpes pakalpojumiem, varēs piekļūt savai elektroniskajai veselības kartei, kurā būs viņu medicīniskie dati un informācija par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kā arī būs pieejami vēl citi veselības nozares e-pakalpojumi.

Daļa šādu pakalpojumu ir pieejami jau šobrīd. Valmieriešiem drošu un ērtu e-pakalpojumu piedāvā Vidzemes slimnīca, kur jau vairākus gadus portālā https://vidzemesslimnica.lv/pieejams e-pieraksts, lai attālināti reģistrētos pie ārstiem. Portālā www.latvija.lv ir iespējams iepazīties ar   nacionālā veselības dienesta  ievietoto informāciju Mani valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi .Šī pakalpojuma ietvaros persona saņem informāciju par saviem vai savu nepilngadīgo bērnu ārsta apmeklējumiem, diagnozēm un manipulācijām. Nacionālā veselības dienesta datu bāzē ir pieejami dati par ambulatori sniegtajiem pakalpojumiem no 2005. gada un par stacionāri saņemtajiem pakalpojumiem - no 2004. gada.
Diskusijās ar Valmieras integrētās bibliotēkas pasākumu apmeklētājiem noskaidrojās, ka daudzi jau izmanto portāla www.latvija.lv piedāvātās iespējas, nedaudz retāk izmanto Vidzemes slimnīcas piedāvāto e-pierakstu, savukārt informācija par e-veselības portālu bija jaunums.

 

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo