top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1363598293098721500.jpg

Aicinam piedalīties virtuālā spēlē bibliotēkā un sacensties par "Sudraba lasi"

18.03.2013

No šī gada 15.marta līdz 7.aprīlim  visu Latvijas publisko bibliotēku  apmeklētāji aicināti iesaistīties virtuālā spēlē "Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”. Spēle risināsies interneta portālā letonika.lv un ļaus iepazīt daļu no Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētās atspoguļotajām Latvijas vērtībām – notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, kultūras zīmēm. Sekmīgākos spēles dalībniekus un aktīvākās bibliotēkas gaida godalgas – jaunie, šī gada 5.martā klajā laistie „Sudraba laši” 20 latu nominālvērtībā un pārsteiguma balvas.
 
Lai piedalītos spēlē, ikvienam interesantam jādodas uz savu tuvāko bibliotēku, kur, izmantojot brīvpieejas datorus un internetu, jāatver mājas lapa www.letonika.lv, kurā atradīsies saite uz spēli „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”. Atbildes uz spēles jautājumiem ikviens varēs atrast turpat – datubāzē Letonika, kas visās publiskajās bibliotēkās to apmeklētājiem tiek piedāvāta bez maksas. Sīkāku informāciju par spēli un tās noteikumiem varēs iegūt spēles Nolikumā vai jautājot savai bibliotekārei.
 
Spēles dalībniekiem ar Latvijas Bankas atbalstu tiks piešķirtas 10 individuālās godalgas – 20 latu monētas „Sudraba lasis” pirmajiem pieciem sekmīgākajiem spēlētājiem (par labāko rezultātu) un pārsteiguma balvas vēl pieciem spēles dalībniekiem. Savukārt bibliotēkām godalgas – „Sudraba laši” – tiks piešķirtas par aktīvāko līdzdalību, nosakot uzvarētāju katrā no 5 reģioniem – Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Vidzemē, Rīgas reģionā.

Portāla letonika.lv attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva stāsta: „Spēli ikviens dalībnieks varēs izspēlēt atkārtoti, cīnoties par iespējami labāko rezultātu jeb lielāku punktu skaitu. Individuālo spēlētāju augstākais vērtējums tiks ņemts vērā, nosakot aktīvāko bibliotēku katrā no reģioniem. Tātad – jo aktīvāki būs kādas bibliotēkas lietotāji, jo lielākas izredzes pašiem un bibliotēkai iegūt kādu no balvām.”
 

Spēle „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” ir trīs sadarbības partneru – Kultūras informācijas sistēmu centra projekta „Trešais tēva dēls”, Latvijas Bankas un portāla letonika.lv – kopīgs piedāvājums publisko bibliotēku apmeklētājiem.  „Trešais tēva dēls” jau vairākus gadus sadarbojas ar Latvijas Banku, organizējot „Monētu dienas bibliotēkās”, kad ar brīvpieejas datoru un interneta starpniecību bibliotēku apmeklētājiem tiek sniegta iespēja izzināt monētās iekaltās Latvijas kultūrzīmes, kā arī balsojot novērtēt šos izcilos Latvijas monētu mākslas paraugus. Tāpat Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošina datubāzes Letonika bezmaksas pieejamību visās publiskajās bibliotēkās.

 
Arī šogad visi bibliotēku apmeklētāji un citi interesenti laipni aicināti piedalīties divās monētu mākslas aptaujās interneta vietnē www.bank.lv. Aptauja "Latvijas gada monēta" par skaistāko 2012.gada monētu norit no 5. līdz 20.martam. Savukārt balsojums "Mana monēta” par skaistāko no visām 92 jubilejas un piemiņas monētām, ko Latvijas Banka laidusi klajā kopš lata atjaunošanas, turpināsies līdz 5.aprīlim.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante, sabiedrisko attiecību vadītāja
Kultūras informācijas sistēmu centrs
sandra.vigante@kis.gov.lv; 67844885

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo