top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1365768892072864600.jpg

Valmieras jaunieši risinās vides problēmas

12.04.2013

Sestdien, 20. aprīlī, no plkst. 11.00 Valmieras integrētās bibliotēkas telpās notiks radošā darbnīca, kurā jaunieši aicināti veidot īsfilmas par vides saudzēšanu un saglabāšanu, izmantojot oriģinālu paņēmienu – stop motion!

Strādājot šajā tehnikā, katrs kadrs tiek uzņemts atsevišķi, tā, ka fotografētie priekšmeti veido dzīvu kustību. Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams. Otrkārt – lai izveidotu šādu īsfilmu, nepieciešams tikai fotoaparāts, ieteicams  ir fotostatīvs un vēlme radoši darboties. Šis paņēmiens pārsteidz ar to, cik vienkārši var fotogrāfiju atdzīvināt un padarīt kustīgu! Un tieši ar to interesanta ir stop motion tehnika - videoklipu veidošana no daudzu fotogrāfiju virknējuma.

Radošā darbnīca tiek organizēta  iniciatīvas projekta „Vides stāsti Vidzemē” ietvaros, kas šogad risinās trīs Latvijas pilsētās – Valmierā, Jaunpiebalgā un Rīgā. Radošās nodarbības gaitā jaunieši tiek aicināti pievērst uzmanību sabiedrībā aktuāliem problēmjautājumiem un ar mūsdienīgiem un interesantiem paņēmieniem meklēt  šo problēmu risinājumus.

Ar ko tad nodarbosimies 20. aprīlī?  Vispirms ar jauniešiem diskutēsim par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu, kā arī uzklausīsim AS „Latvijas Valsts meži” komunikācijas daļas vadītāja Tomasa Kotoviča un zoologa Ingmāra Līdaka viedokļus par iepriekšminēto tēmu. Pēc tam pievērsīsimies radošās darbnīcas praktiskajai daļai – veidosim stop motion animācijas! Un nodarbības beigās visi izveidotie darbi piedzīvos savu pirmizrādi.

Kas jāņem līdzi? Tikai jauks un radošs noskaņojums. Radošās darbnīcas laikā visa animācijas veidošanai nepieciešamā aparatūra būs pieejama katram. Nevajag  baidīties, ja neproti taisīt stop motion – projekta radošā komanda un Rīgas Amatniecības vidusskolas Mediju mākslas nodaļas studenti noteikti palīdzēs, visu izstāstīs un parādīs. Ieeja dalībniekiem ir bez maksas.


Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformāla jauniešu grupa Digitrix sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmas aģentūru (JSPA) un nodibinājumu „Moderno tehnoloģiju attīstības fonds”. Šī projekta ietvaros 22. martā notika pirmā radošā darbnīca, kas risinājās Jaunpiebalgā. Kopā ar Jaunpiebalgas vidusskolas jauniešiem mēs izveidojām stop motion īsfilmiņas, uzklausījām viņu viedokļus, kā ir iespējams risināt vides saudzēšanas un saglabāšanas problēmas. Apskatīties, kā mums gāja Jaunpiebalgā var projekta mājas lapā www.digitrix.lv vai www.radiunradi.lv.

Pieteikties dalībai radošajā darbnīcā "Vides stāsti Vidzemē" var jaunieši vecumā  līdz 25 gadiem nosūtot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, kurā mācies vai darba vieta, kur strādā) uz e-pastu vsv@multilaboratory.eu vai aleksandrova.k@gmail.com


Projekta "Vides stāsti Vidzemē" koordinatore Jekaterina Aleksandrova
Tālr. 29145686

 


Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

pjd

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo