top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1374842292076184000.jpg

Pārsteidzoša izrāde par lasīšanu "KLUSAIS SĒJUMS"

26.07.2013

Festivāls "NoMadI" sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Valmieras integrēto bibliotēku pirmo reizi Latvijā rādīs vienu no neparastākajām izrādēm par grāmatām un lasīšanu - "Klusais sējums". Izrādes notiks Valmieras integrētā bibliotēkā no 7. - 9. augustam.       

Izrādes radītāji Tims Etčels un Ants Hemptons no Lielbritānijas ir vieni no Eiropas interesantākajiem teātra režisoriem, kuri aktīvi meklē jaunu teātra valodu un izteiksmes līdzekļus.

Izrāde "Klusais sējums" ir interaktīva un skatītāju līdzradīta izrāde, kurā izmantojot visām bibliotēkām kopīgo klusuma un koncentrēšanās kombināciju, tiek atklāti lasīšanas pieredzes noslēpumi. Tā ir izrāde, kas ar audioteksta palīdzību un telpas īpašo noskaņu, ievedīs katru skatītāju viņa apziņas dzīlēs un liks justies īpašam. Tās dalībnieki ir visi, kas tobrīd atrodas bibliotēkā, bet “skatītāji” izrādes drāmu izspēlē savā iztēlē, pateicoties pārsteidzoši precīzi uzbūvētam audioierakstam, kas tiek atskaņots austiņās. Izmantojot, gan rakstītu, gan atskaņotu tekstu, izrādes dalībnieki tiek vesti brīnumainos ceļojumos grāmatu pasaulē. Izrādē tiek izmantoti Eiropā atzītu rakstnieku darbi: Agotas Kristofas triloģija “Lielā burtnīca”, Kadzuo Išiguro “Kad mēs bijām bāreņi” un Hosē Saramago “Aklums”.

Izrādi producējuši  Ciudades Paralelasa, kuratoru Stefana Keigi un Lola Arias mobilā teātra festivāls,  izrādes producente Katja Timmerberga, partneri  HAU Berlin un Schauspielhaus Zürich, sadarbībā ar Gētes Institūtu Varšavā, Teatr Nowy,  Kulturstifung des Bundes, Šveices kultūras fondu “Pro Helvetia” un Gētes Institūtu Buenosairesā. Izrāde ir kopprodukcija ar Vooruit Mākslas centru Beļģijā. (Vairāk par izrādi)


Tims Etčels (Tim Etchells) ir britu leģendārās teātra kompānijas “Forced Entertainment” (FE) dibinātājs un mākslinieciskais līderis. Kompānija Latvijas skatītājiem vairs nav sveša, jo vairākkārt viesojusies Latvijas Jaunā Teātra institūta organizētajos festivālos “HomoNovus” un “Homo Alibi”. Tima Etčela mākslinieciskie meklējumi saistīti ar dažādiem medijiem un izteiksmes veidiem , viņa uzmanības centrā – jaunas teātra valodas un izteiksmes līdzekļu perspektīvas.
Ants Hemptons (Ant Hampton) ir  režisors no Lielbritānijas. Pieredzējis pašradošā jeb autoteātra veidotājs. Anta autoteātra sērija ir tulkota vairāk nekā 35 dažādās valodās. Citi Anta solo projekti ietver eksperimantus ar “dzīves portretēšanu” (“live portraiture”), sadarbojoties ar cilvēkiem, kas nav saistīti ar teātra jomu. Sadarbojies ar Latvijas publikai pazīstamu laikmetīgās dejas māksliniku Žeromu Belu (Jerome Bel) un kompāniju “Forced Entertainment”.

Atsauksmes par izrādi medijos:
Lyn Gardner, The Guardian: “….. pastiprināta sajūtu apzināšanās, kur katra skaņa ir īpaša, katrs brīdis izceļ tā nozīmi un visi vārdi dejo ar iespējamību (..) tur ir sajūta, ka mēs visi esam vientuļi pētnieki savu domu bibliotēkās.”
Matt Trueman, Culture Wars: “Tehniski “Klusais sējums” ir nepārspējams. Etčels un Hemptons režisē mūsu apziņu  ļoti maigi. Ieraksts klusām pāriet no ausīm uz acīm; balss, kuru jūs dzirdiet, atskan no lappusēm, kuras jūs šķirat. Vai arī tas jūs aiznes no dziļas introspekcijas uz apstākļiem, kas noris apkārt. Priekšplāns nomaina fonu kā kamera nomaina fokusu. Šī kustība, uz priekšu un atpakaļ kā rāma jūras viļņošanās, rada  nozīmīgu ceļojuma sajūtu. Sēžot un klusējot, mums ir atļauts klejot – sēdošs safari publiskā vidē. “Klusais sējums” man bija kā dārgs atradums. Jums tas ļaus doties neticamā ceļojumā ar labām grāmatām”
Aija Murāne, Satori.lv: “Šajā izrādē skatītājam ir dota liela loma nevis tāpēc, lai viņš justos līdzatbildīgs un ietekmētu tās norisi, bet gan, lai viņš sevi apzinātos kā unikālu indivīdu, jo katrs instrukcijas izpilda atšķirīgi, un lai justos īpašs kā personība. “Klusais sējums” ir viena no tām izrādēm, kurā “vienkāršais cilvēks” var justies īpašs.”

Izrādes Valmieras integrētā bibliotēkā no 7. - 9. augustam katru dienu plkst. 11:00, 11:15, 11:30, 11:45, 12:00, 12:15, 12:30, 12:45, 13:00, 13:15, 13:30, 13:45, 14:00, 14:15, 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 15:30, 15:45, 16:00
Izrādes garums 1 h, katrās 15 minūtēs izrādi uzsāk 2 cilvēki, 1 stundas laikā izrādē varēs piedalīties astoņi cilvēki.

Lūdzu pievērsiet uzmanību - izrāde notiek angļu valodā!
Biļetes  var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv
Biļešu cena: 3 LVL


Festivālu rīko: radošā apvienība "Nomadi"
Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija un Valmieras pilsētas pašvaldība

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo