top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Uzdrīksties piepildīt savu sapni !

04.04.2008

Stāsta Ipiķu pagasta bibliotekāre Raimonda Rūsa:

Pateicoties Mūžiglītības programmai Grundtvig, man radās vienreizēja iespēja piepildīt savu sapni - doties uz Zviedriju un iepazīt šo valsti un kultūru. Tik daudz par to bija lasīts. No 2.-8.martam izgāju programmas apmaksātu praksi Stokholmas bibliotēkās. Prakses mērķis bija - gūt ieskatu Zviedrijas bibliotēku sistēmā, dalīties pieredzē ar Stokholmas bibliotēku speciālistiem, iepazīt jaunas darba metodes un to izmantošanas iespējas.

DSC08381 

Stokholmas Internacionālajā bibliotēkā mani sagaidīja bibliotekāre - latviete Anita Dzilnava. Darba diena sākās ar personāla iepazīšanu un bibliotēkas apskati. Pārrunājām nedēļas plānus un ķērāmies pie preses šķirošanas un dalīšanas. Bibliotēka abonē 185 dienas avīzes( starp tām atradu arī Latvijas laikrakstu „Diena”) , 70 - svešvalodās un 1200 žurnālus. Salīdzinot ar savu mazo Ipiķu pagasta bibliotēku, šādi skaitļi likās vienkārši neaizsniedzami. Ar vairāku miljonu krājumu strādā tikai 30 bibliotekāri. Tas ir ļoti liels darba apjoms.

DSC08322

Prakses laikā apmeklēju arī Stokholmas Pilsētas bibliotēku , kas ir viena no galvaspilsētas nozīmīgākajām celtnēm. Plašs grāmatu klāsts un iespaidīgs interjers - milzīgs gobelēns, senas freskas, zvaigžņotas debesis, dzīvīgi sienu gleznojumi bērnu nodaļā. Tā bija vieta, kur gribēsies atgriezties vēl un vēl!

Viens no vērtīgākajiem prakses ieguvumiem bija Karaliskās bibliotēkas apmeklējums. Bibliotēka atrodas Humles dārzā - skaistā vietā, ko atpūtai iecienījuši stokholmieši. Patīkama satikšanās ar Jāni Krēsliņu - galveno Karaliskās bibliotēkas speciālistu. Sapratāmies no pusvārda, jo viņa saknes ir Rūjienā. Latviešu sabiedrībā J.Krēsliņu pazīst kā literatūras un grāmatniecības vēsturnieku, triju dzejoļu krājumu autoru. Ar interesi klausījos viņa stāstos par bibliotēkas vēsturi, misiju un funkcijām. Grandiozas telpas un lielākais pārsteigums - pazemes grāmatu glabātavas. Neaprakstāmas sajūtas pārņēma, redzot 13.gs. grāmatas, kas ir Karaliskās bibliotēkas lielākais retums.

Kā rozīnīte nedēļas darbam bija brauciens uz Södertörn augstskolas bibliotēku . Šajā nesen uzceltajā bibliotēkā pilnīgi cits skats, cita pieredze. Tā celta 1996. gadā. Bibliotēka veic svarīgas funkcijas: vāc dažādu veidu materiālus, glabā manuskriptu kolekcijas, nodrošina informācijas servisu dažādību. Jaunā bibliotēka ir automatizēta, ērta un mūsdienīga.

Grundtvig nedēļa Stokholmā bija aizraujoša. Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīties ar jauniem cilvēkiem, redzēt ārvalstis, salīdzināt un secināt. Mans ieguvums- jaunas zināšanas, jaunas idejas darbam un augstāka pašapziņa. Strādājot un pavadot brīvo laiku ar zviedriem, iepazinu citu tautu mentalitāti, ieraudzīju atšķirīgo un kopīgo. Ievēroju , ka galvenā viņu iezīme - liela labestība.

Prakses laikā ieguvu labu pieredzi darbam, satikos ar cilvēkiem no Portugāles, Ķīnas, Japānas, Irākas, Ungārijas u.c. Bija interesanti vērot, kā strādā bibliotēkas Zviedrijā un kādas ir perspektīvas mūsu bibliotēkām. Tur visas bibliotēkas ir automatizētas, mēs vēl ceļā.

Piedalīšanās Mūžizglītības projektos - tā ir iespēja satikties ar dažādu zemju kolēģiem, dalīties pieredzē, dot un gūt, meklēt un atrast, kļūdīties un sākt no gala, apliecināt un novērtēt.

Galvenais ir nenobīties un uzdrīkstēties piepildīt savus sapņus..

 Es vēlreiz un vēlreiz atmiņā tveru to mirkli, kad simtiem un tūkstošiem kilometru pārtop par rokas stiepiena attālumu, kad svešinieki jau sāk šķist kā seni draugi.

DSC08338  Astrīdas Lindgrēnes muzejā "Junibacken"

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo