top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Somijas bibliotēkām 2008.gada 18.-25.maijs

28.05.2008

Lai sekmētu bibliotēku darbinieku kvalifikācijas celšanu, Latvijas akadēmisko bibliotēku asociācijas valde piedāvāja bibliotekāriem pieredzes apmaiņas braucienu uz Somijas bibliotēkām, jo zināms ka Ziemeļvalstu, un jo īpaši Somijas bibliotēkas, ir slavenas ar augsto pakalpojumu līmeni, tehnoloģijām, modernajām ēkām un citām interesantām atklāsmēm, un tās var kalpot par attīstības virziena rādītāju visām bibliotēkām, kuras vēlas strādāt mūsdienīgi. Braucienā piedalījās arī Valmieras integrētās bibliotēkas pārstāves - Vidzemes augstskolas bibliotēkas direktore Inese Taurīte un Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga .

Brauciena maršruts tika saplānots tā, lai Latvijas bibliotekāriem būtu iespēja iepazīties ar Somijas bibliotēku sistēmu kopumā. Nedēļas laikā Latvijas bibliotekāres iepazinās ar 12 dažāda tipa bibliotēkām - zinātniskajām, akadēmiskajām un publiskajām. Apmeklētās bibliotēkas:

  • Tehniskās universitātes bibliotēka
  • Helsinku Centrālā bibliotēka/10.filiāle

Tikšanās laikā ar kultūras ministrijas pārstāvjiem, bibliotēkzinātnes speciālistiem tika pārrunāti loti svarīgi un aktuāli jautājumi. Somijas kolēģi atzina, ka arī viņiem pašlaik ir sarežģīts pārmaiņu laiks. Somijas sabiedrībā pēdēja laikā lielāka uzmanība tiek veltīta tieši kultūras nozarei, pieņemti lēmumi par vairāku dažāda profila augstskolu un bibliotēku apvienošanos. Valdība meklē jaunus ceļus studentu konkurētspējas paaugstināšanai, apvienojot mācību resursus.

25 Latvijas bibliotēku pārstāvēm tika sniegta informācija par Somijas bibliotēku darbu un pārvaldību, personāla tālākizglītību, darba automatizāciju un lietotāju informācijpratību.

Apskatītas modernas bibliotēku ēkas un to aprīkojums, iepazīta Somijas bibliotēku pieredze krājumu veidošanā, saglabāšanā un digitalizācijā.

Tiekoties ar Somijas bibliotekāriem, bija iespēja pārrunāt nozares aktualitātes, likumdošanas nianses, sniegto pakalpojumu klāstu un kvalitāti, kā arī vērot bibliotēkas ikdienu - lasītāju apkalpošanu.

Braucienā nodibināti jauni kontakti sadarbībai. Nosprausti arī jauni mērķi, kuru sasniegšanai nepieciešamā iedvesma smelta, braucot mājup pa fantastiski skaisto ezeru zemi.

Olga Kronberga
Valmieras bibliotēkas
Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo