top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Notiks «Trešā tēva dēla» Vidzemes reģiona noslēguma pasākums

03.06.2008

Valmierā, 2008. gada 6.jūnijā no 12:00 - 14:00 - kinoteātrī „Gaisma", Rīgas ielā 19, notiks un publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls" Vidzemes reģiona noslēguma pasākums un filmas par bibliotēku modernizāciju Latvijā „Anastasija" demonstrācija.

Pasākuma mērķis ir informēt sabiedrību par veiktajām izmaiņām publiskajās bibliotēkās un pateikties Vidzemes reģiona bibliotēku, pašvaldību un citu iesaistīto pušu cilvēkiem par nesavtīgu un lielisku darbu. Noslēguma pasākumā piedalīsies valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone, projekta „Trešais tēva dēls" Vidzemes reģiona kuratore Antra Sprudzāne un projektā izveidoto Valmieras un Gulbenes reģionālo mācību centru vadītājas - Aina Gaida Saukāne un Sabīne Jefimova. Klātesošajiem būs iespēja noskatīties arī filmu par bibliotēku modernizāciju „Anastasija".  

„Filma "Anastasija" ļauj iejusties mazā lauku bibliotēkā. Vērot, kā grāmatu plauktiem pieblīvētājā istabā ienāk pārmaiņas, ko ikvienā publiskajā bibliotēkā radījis projekts "Trešais tēva dēls". Īpaša vērtība visu bibliotēku internetizācijai ir daudzviet laukos, kur līdzās skolai un baznīcai, bibliotēka ir vēl viens rets kultūras punkts. Tā tas ir arī Vārkavas novada Vanagos Latgalē", saka Hansamedia žurnāliste, filmas scenārija autore Krista Vāvere. 

Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.

2006. gada nogalē Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Bezmaksas platjoslas Internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām. Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija Microsoft, īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas". Sabiedrības integrācijas un informēšanas kampaņa par bibliotēku attīstību ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem fonda un Latvijas valsts sadarbībā.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo