top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Ar labirintu Esplanādē finišē akcija "Latvijas vienotības josta"

13.11.2008

 ielugums_1

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa pusgadu tapusī Latvijas vienotības josta veidos Latvijas kontūras formas labirintu, kuru izstaigāt un izlasīt vēlējumus aicināts ikviens.

Šāgada 4. maijā "Latvijas Avīze" sāka akciju "Latvijas vienotības josta", kas šobrīd ieiet finiša taisnē. Vairāk nekā pusgadu latvieši rakstīja vēlējumus Latvijai gaidāmajā jubilejā. Latvijas vienotības josta pabija visos Latvijas rajonos, kopā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru aizceļoja pie tautiešiem Amerikas Savienotajās Valstīs un Īrijā, bet kopā ar kolēģiem tā izceļojusi Eiropu un pabijusi gan Afganistānā, gan Ķīnā olimpisko spēļu laikā Pekinā.

Sestdien, 15. novembrī, plkst. 17 notiks svinīga Latvijas vienotības jostas labirinta atklāšana. Svētku uzrunas teiks kultūras ministre Helēna Demakova, Rīgas mērs Jānis Birks, AS „Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns un rakstniece Marina Kosteņecka. Labirintu ar raitu soli izdejos Latvijas Universitātes Tautas deju kolektīvs „Dancis”.

Visas četras dienas Esplanādē ap labirintu būs arī rosība – no pieciem vakarā uz lielā ekrāna rādīsim svētku programmu, filmas un intervijas ar cilvēkiem svētku gaidās. No diviem dienā līdz astoņiem vakarā "Latvijas Avīzes" datorspeciālisti rūpēsies, lai interesenti varētu izdrukāt savu zīmi – individuāli pēc personiskiem datiem veidotu simbolu no Lielvārdes jostas. Katru pēcpusdienu darbosies arī āra kafejnīca, lai salīgākie varētu sasildīties ar siltu tēju.

Ap 18. novembri vidējā gaisa temperatūra Latvijā parasti esot kādi četri grādi. Bet Esplanādē Rīgā būšot krietni vien siltāks un gaišāks. Tas no labajiem vārdiem Latvijas vienotības jostā, no emocijām, cerības, ticības, piederības un kopības sajūtas, no pašapziņas...

„Latvijas Avīze” ielūdz ikvienu brīvajās dienās izstaigāt jostas labirintu un atplaukt, lasot simtiem tūkstošu vēlējumus Latvijas valstij 90. dzimšanas dienā.

Akciju atbalsta Kultūras ministrija, Krājbanka, Latvijas Televīzija, Latvijas radio un portāls „Draugiem”.

Linda Rumka
AS "Lauku Avīze"
„Latvijas vienotības josta”
Projekta vadītāja
Tālr. 67096626, 26459988
e-pasts: linda.rumka@la.lv
www.la.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo