top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1228908684099639800.jpg

16.decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā plkst.11.00 notiks erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Ziemeļu jeb Vidzemes reģionālais fināls.

10.12.2008

Ar stafeti Valmieras integrētajā bibliotēkā noslēgsies konkurss

„Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Vidzemē.

Otrdien, 16.decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā plkst.11.00 notiks erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Ziemeļu jeb Vidzemes reģionālais fināls. Tajā piedalīsies pa vienai bibliotēku lasītāju un bibliotekāru apvienotajai komandai no katra rajona reģionā. Komandas sacentīsies izklaidējoši intelektuālā stafetē, lai noteiktu veiklākos un prasmīgākos bibliotēku pakalpojumu lietotājus. Sacensību dalībniekiem būs jādemonstrē savas prasmes atrast grāmatas bibliotēkā, izmantojot elektronisko kopkatalogu, skatīties un skenēt attēlus ar bibliotēkā esošo multifunkcionālo skenēšanas iekārtu un palielināmo ierīci, kā arī meklēt informāciju interneta datu bāzē, izveidot dokumentu, pārbaudīt e-pastu.

Fināla noslēgumā erudīcijas konkursa „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Ziemeļu reģiona uzvarētāji bibliotekāru, bibliotēku lasītāju, vidusskolēnu un pamatskolēnu līgā saņems galvenās balvas – fotoaparātus un mūzikas atskaņotājus.

Austrumu reģionālajā finālā piedalīsies komandas no Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Valkas, Valmieras rajoniem un Rīgas pilsētas. Komandu veidos 4 cilvēki – rajonu līmenī visvairāk punktu ieguvušie erudīcijas konkursa dalībnieki savā līgā – bibliotekāru, bibliotēku lasītāju, vidusskolēnu vai pamatskolēnu.

No Valmieras rajona labākos rezultātus uzrādījuši un finālā aicināti piedalīties

· Bibliotekāru līgā – Ilona Budule (Valmieras bibliotēka)

· Bibliotēku lasītāju līgā – Evija Kārkliņa (Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas bibliotēka);

· Pamatskolēnu līgā – Ģirts Dubults (Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas bibliotēka).

Sveikta tiks arī Ziemeļu reģiona aktīvākā bibliotēka – Limbažu rajona Katvaru pagasta bibliotēka (vadītāja – Laima Bernšteina), no kuras konkursā piedalījās procentuāli lielākais dalībnieku skaits. Vēl Ziemeļu reģionā par aktivitāti konkursā uzslavu pelna Alūksnes pilsētas bibliotēka, Cēsu rajona Līgatnes pilsētas un pagasta bibliotēkas, Gulbenes bibliotēka un Beļavas pagasta bibliotēka, Limbažu Bērnu bibliotēka, Umurgas pagasta un Viļķenes pagasta Vitrupes bibliotēkas, Valkas pilsētas, kā arī Blomes un Kārķu pagasta bibliotēkas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Sēļu pagasta bibliotēkas, Sarkanā Krusta Medicīnas koledžas bibliotēka. Erudīcijas konkurss internetā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” norisinājās no 2008.gada 15.septembra līdz 26.novembrim bibliotēkās visā Latvijā, un tā laikā 5 kārtās tika noteikti katra Latvijas reģiona prasmīgākie informācijas meklētāji internetā.

Konkurss notika četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacenšoties bibliotekāriem, pamatskolēniem, vidusskolēniem un pieaugušajiem bibliotēku lasītājiem. Konkursā kopā piedalījās gandrīz 1700 dalībnieki no 375 Latvijas bibliotēkām. Alūksnes rajonā – 25 dalībnieki no 7 bibliotēkām, Cēsu rajonā – 59 dalībnieki no 9 bibliotēkām, Gulbenes rajonā – 47 dalībnieki no 15 bibliotēkām, Limbažu rajonā – 115 dalībnieki no 13 bibliotēkām, Valkas rajonā – 30 dalībnieki no 7 bibliotēkām, Valmieras rajonā – 33 dalībnieki no 8 bibliotēkām, Rīgas pilsētā – 86 dalībnieki no 27 bibliotēkām un Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēm.

„Konkursu rīkojam jau trešo gadu pēc kārtas, tas patiešām ir kļuvis par tradīciju – bibliotekāri un bibliotēku lasītāji to jau gaida kā pašsaprotamu, ikgadēju pasākumu bibliotēku jomā. Arī dalībnieku atsaucība jūtami pieaugusi – šogad konkursā iesaistījās par 100 bibliotēkām vairāk nekā pērn. Iespējams, tik liela interese ir arī, pateicoties līgumam, kuru noslēdzām ar valsts aģentūru „Kultūras informācijas sistēmas” un kas paredz, ka no šī gada 1.septembra datu bāze letonika.lv ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās,” stāsta projekta letonika.lv vadītāja Anita Vasiļjeva no sabiedrības „Tilde”.

Konkursā varēja piedalīties bibliotekāri un bibliotēku lasītāji no visām Latvijas bibliotēkām.

Konkursu rīko sabiedrība „Tilde” un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga, v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 7844902, 29119713; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv; www.kis.gov.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo