top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1229516704071787900.jpg

Noteikti konkursa „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” uzvarētāji Vidzemē.

17.12.2008

Otrdien, 16.decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā notika erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Ziemeļu jeb Vidzemes reģionālais fināls, kurā tika apbalvoti prasmīgākie informācijas meklētāji interneta resursā letonika.lv.

ZIEMEĻU reģiona absolūtie uzvarētāji ir:

Bibliotekāru līgā – Valmieras bibliotēkas bibliotekāre Ilona BUDULE;

Bibliotēku lasītāju līgā – Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāles „Pūce” lasītājs Arnis JANPAULIS;

Pamatskolēnu līgā –Rīgas Centrālās bibliotēkas Hanzas filiālbibliotēkas lasītājs Rūdolfs TREILIS;

Vidusskolēnu līgā – Cēsu rajona Līgatnes pilsētas bibliotēkas lasītāja Ieva TIMERMANE.

Ziemeļu reģiona uzvarētāji saņēma galvenās balvas – CANON fotoaparātus un MP3 mūzikas atskaņotājus IPOD.

Ziemeļu reģionālajā finālā piedalījās komandas no Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Valkas, Valmieras rajoniem un Rīgas pilsētas. Komandu veidoja 4 cilvēki – rajonu līmenī visvairāk punktu ieguvušie erudīcijas konkursa dalībnieki savā līgā – bibliotekāru, bibliotēku lasītāju, vidusskolēnu vai pamatskolēnu. Komandas sacentās izklaidējoši intelektuālā stafetē, lai noteiktu veiklākos un prasmīgākos bibliotēku pakalpojumu lietotājus.

Sacensību dalībniekiem bija jādemonstrē savas prasmes atrast grāmatas bibliotēkā, izmantojot elektronisko kopkatalogu, skatīties un skenēt attēlus ar bibliotēkā esošo multifunkcionālo skenēšanas iekārtu un palielināmo ierīci, kā arī meklēt informāciju interneta datu bāzē, izveidot dokumentu, pārbaudīt e-pastu.Stafetē vislabāk bibliotēkas pakalpojumus prata izmantot un startēja visātrāk Limbažu rajona komanda „Sprīdīši”, kura saņēma vitamīnu balvu – grozu ar mandarīniem.

Finālā uzaicinātās bibliotekāres demonstrēja arī mājasdarbu – prezentāciju „Manas bibliotēkas mārketings – pie mums ir vērts ienākt!” Visatraktīvāk klātesošos uzrunāja Valmieras bibliotēkas bibliotekāre Ilona Budule.
Sveikta tika arī Ziemeļu reģiona aktīvākā bibliotēka – Limbažu rajona Katvaru pagasta bibliotēka (vadītāja – Laima Bernšteina), no kuras konkursā piedalījās procentuāli lielākais dalībnieku skaits.

Erudīcijas konkurss internetā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” norisinājās no 2008.gada 15.septembra līdz 26.novembrim bibliotēkās visā Latvijā, un tā laikā 5 kārtās tika noteikti katra Latvijas reģiona prasmīgākie informācijas meklētāji internetā. Konkurss notika četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacenšoties bibliotekāriem, pamatskolēniem, vidusskolēniem un pieaugušajiem bibliotēku lasītājiem.

Konkursā kopā piedalījās gandrīz 1700 dalībnieki no 375 Latvijas bibliotēkām. Alūksnes rajonā – 25 dalībnieki no 7 bibliotēkām, Cēsu rajonā – 59 dalībnieki no 9 bibliotēkām, Gulbenes rajonā – 47 dalībnieki no 15 bibliotēkām, Limbažu rajonā – 115 dalībnieki no 13 bibliotēkām, Valkas rajonā – 30 dalībnieki no 7 bibliotēkām, Valmieras rajonā – 33 dalībnieki no 8 bibliotēkām, Rīgas pilsētā – 86 dalībnieki no 27 bibliotēkām un Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēm.

Konkursā varēja piedalīties bibliotekāri un bibliotēku lasītāji no visām Latvijas bibliotēkām. Konkursu rīkoja sabiedrība „Tilde” un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga, v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 7844902, 29119713; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv ; www.kis.gov.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo