top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1241595286047501900.jpg

Izrāde par mums pašiem. Un kaimiņiem ap mums.

06.05.2009

„Simbelīns" Latvijas teātra kontekstā ir unikāla izrāde, jo tā veidota pēc itāļu delartiskās komēdijas principiem. Īpaša tā ir arī tādēļ, ka autori ir ļoti drosmīgi pārstrādājuši Šekspīra oriģināltekstu un idejas, radot neticami asprātīgu un ironisku izrādi par aktuālām Latvijas sociāli politiskām norisēm, nebaidoties konfrontēt iztēlotus un reālus sociāli politiskus notikumus un tēlus.

""Iedomāsimies īstenībā neeksistējošu valsti - Latviju, kura ir pakļauta īstenībā neeksistējošai valstij - Krievijai. Iedomāsimies, ka abu izdomāto valstu 'galvām' ir pavisam izdomātas nesaskaņas. Iedomāsimies Latvijas karali Simbelīnu un iedomāsimies Krievijas karali. Iedomāsimies, ka pa un pāri abu valstu nesaskaņām pinas vētrains mīlas stāsts. Tagad pamēģināsim iedomāties laimīgas beigas."

Aktieri interpretē Šekspīra lugu „Simbelīns", un, tā vietā, lai runātu par romiešiem pirms daudziem gadu simtiem pakļauto Angliju, viņi runā par pavisam nesen Padomju Savienībai pakļauto Latviju, atļaujoties pazoboties par arī viņu paaudzei pazīstamām sāpīgām atmiņām par okupācijas laiku, un stājoties aci pret aci ar sabiedrībā joprojām mītošajām bailēm.

Sākotnēji izrāde tapa kā jauno režisoru diplomdarba izrāde aktiermeistarībā, bet divu sezonu laikā ir ieguvusi pašmāju un starptautisku atzinību. "Simbelīns" maijā piedalīsies teātra festivālā "Your chance" Maskavā un rudenī dosies uz delartiskās komēdijas festivālu Somijā.

2008. gada aprīlī "Simbelīns" piedalījās starptautiskajā teātra skolu festivālā "Encounter" (Satikšanās) Čehijā. Daudzu vērtējumā tā bija labākā festivāla izrāde starp 14 programmas izrādēm no 11 valstīm. Balvu kā labākā aktrise saņēma karalienes lomas atveidotāja Arnita Jaunzeme.

Pirmizrāde 2007.gada 19. decembrī Neatkarīgajā teātrī "Skatuve".

Režisors: Davide Džovanzana.
Māksliniece: Rūta Kuplā.
Lomās: Kārlis Krūmiņš, Madara Botmane, Valters Sīlis, Arnita Jaunzema, Juris Jonelis, Ieva Paševska, Andrejs Polozkovs, Māra Siliņa, Edgars Kaufelds, Lauma Balode.

Biļetes Valmieras Drāmas teātra kasē un http://biletes.1188.lv

Informāciju sagatavoja Kārlis Krūmiņš,
Izrādes "Simbelīns" koordinators.
E-pasts: karlisk@dr.com

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo