top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1251890738023027300.jpg

Lielais Kristaps aicina skatīties filmas bibliotēkās un piedalīties konkursā

02.09.2009

No šī gada 1. septembra līdz 24. septembrim Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās ir iespēja piedalīties jaunā erudīcijas konkursā "Lielais Kristaps bibliotēkās", kuru rīko Nacionālais Kino centrs un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" (KIS).
Lai atbildētu uz konkursa jautājumiem, būs aktīvi jāskatās latviešu filmas, kuras bez maksas pieejamas Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās portālā www.filmas.lv. Uzvarētāji tiks nosaukti 29. septembrī Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" atklāšanā, kur saņems vērtīgas, ar latviešu kino saistītas balvas.
Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums - jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas. Konkurss notiek ar bibliotēku līdzdalību, lai sabiedrībā popularizētu filmu skatīšanās iespēju Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Kopš šī gada februāra ikviens var doties uz tuvāko bibliotēku un datorā bez maksas skatīties labāko latviešu filmu izlasi (kopā 70 filmas). Filmas ir atlasītas pēc kvalitātes kritērijiem, izlasē iekļaujot darbus, kas nominēti vai apbalvoti Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps.
Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte-Holmberga: "Esam ļoti priecīgi, ka portāls www.filmas.lv ir labi apmeklēts, un vēl jo vairāk priecājamies uzsākt šo Lielā Kristapa konkursu - atkal jaunu stimulu portālā atrodamo filmu un informācijas pētīšanai. Turklāt konkursa jautājumos iekļautais lūgums konkursantiem uzrakstīt, ko viņi sagaida no Latvijas filmām, ir ļoti svarīgs visai Latvijas filmu nozarei un mēs ceram, ka filmu veidotāji ņems vērā konkursa dalībnieku domas".
Nacionālais Kino centrs ir Latvijas filmu nozares vadības un koordinācijas institūcija, savukārt NKC rīkotais Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps" ir filmu nozares centrālais notikums, kas reizi divos gados apkopo un izvērtē nozarē padarīto. Šogad pirmoreiz Nacionālais filmu festivāls iziet ārpus Rīgas, rīkojot konkursu bibliotēku lasītājiem un dāvinot bezmaksas filmu seansus kinoskatītājiem visos Latvijas novados.
Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" īsteno vērienīgus digitalizācijas projektus bibliotēkās, arhīvos un muzejos. Pateicoties tiem, pēdējos gados Latvijas bibliotēkās notikušas ievērojamas pārmaiņas. Bibliotēkas saņēmušas jaunus datorus, printerus, skenerus, nodrošināts interneta pieslēgums visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Kopš 2006. gada aģentūra īsteno publisko bibliotēku attīstības projektu "Trešais tēva dēls", kura ietvaros izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā (VVBIS) nodrošina latviešu filmu bezmaksas skatīšanos bibliotēku datoros portālā www.filmas.lv. Savukārt Nacionālais Kino centrs rūpējas par portāla saturu, piepildot to ar labāko Latvijas filmu izlasi un informāciju.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
V/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67844902, 29119713
www.kis.gov.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          maijs 2018          > 
P O T C P S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo