top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1259221292082043500.jpg

Valmieras integrētajā bibliotēkā no 24. novembra līdz 4.decembrim Izraēlas mākslinieka Karmela Skutelska fotoizstāde „Vai dzīve ir teātris”

26.11.2009

Otrdien, 24. novembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā, 2. stāvā notika Izraēlas mākslinieka Karmela Skutelska fotoizstādes atklāšana „Vai dzīve ir teātris?”, kurā piedalījās Izraēlas vēstnieka otrā sekretāre Liata Wexelman

Šis pasākums norisinās Starpkultūru nedēļas Otrpus Vidusjūrai ietvaros. Ar šīs nedēļas palīdzību varam iegūt jaunas zināšanas par Vidusjūras reģionu, palielināt izpratni par dienvidu un austrumu Vidusjūras valstu sociālo un kultūru dažādību, kā arī iegūt jaunu informāciju par sadarbības iespējā ar šo reģionu. Šis pasākums norisinās ar Annas Lindes fonda starpniecību. ( www.annaslindesfonds.lv)

Viena no labākajiem Izraēlas fotogrāfiem, Karmela Skutelska saistība ar LV ir dziļa. Skutelskis ir dzimis un savu bērnību pavadījis Liepājā, tur pat arī attīstījis savu talantu, bet pašlaik savu dzīvi pavada Izraēlā

14 gadu vecumā viņš pameta skolu un kļuva par mācekli pie fotoateljē vadītāja Bokuma. Kad jaunajam māceklim tika uzticēti jau atbildīgāki darbi, piemēram, pases, dabasskati un pat portretu foto, tēvs Karmelam uzdāvināja pirmo fotoaparātu Salūts.

Liels pavērsiens fotogrāfa dzīvē bija darbs avīzē „Komunists”, kur palēnām varēja attīstīt savas prasmes. Pirmie Karmela Skutelska fotodarbi parādījās 1965. gadā un jau pēc pāris gadiem tos varēja atrast izstādē Dienvidslāvijā, kur tie ieguva 2 sudraba medaļas. Melnbalts foto, atkailināts ķermenis un drūms fons – bija ļoti neparasts un provokatīvs stils toreizējās lielvalsts fotomākslā. Tajā laikā Liepājas teātra galvenā režisora Nikolaja Mūrnieka ģimene bija Karmela 2. mājas. Tur viņš vairāk uzzināja par teātri un citām mākslām un šī vide bija arī iedvesma šīs izstādes tapšanai.

Iemesls, kāpēc fotogrāfs 1972. gadā pameta LV bija viņa radi, kas no Kuldīgas un Liepājas jau trīsdesmito gadu vidū bija pārcēlušies uz Palestīnu. Īsto rūdījumu Karmels guva Sinajas pussalas karstajās smiltīs – tur tolaik bija kārtējais Izraēlas un arābu karš. Pēc tā viņš aizgāja mācīties par kriminālistu un 15 gadus pavadīja Telavivas policijas dienestā, fotografējot noziegumu lietišķos pierādījumus un meklējot vainīgos. Es jau ilgus gadus strādāju policijā, biju īsts profesionālis, tomēr beidzot nolēmu visu pamest, saka Karmels, Es nolēmu atgriezties jaunībā un kļūt par labāko Izraēlas fotomākslinieku.

 

Karmela Skutelska fotogrāfa karjera Izraēlā bija tikpat atšķirīga kā pati dzīve šajā trauksmainajā un garīgi piesātinātajā zemē. Viņš ir uzņēmis gan nāvējošu ceļa negadījumu reportāžas, gan zinātniskas fotogrāfijas. Konflikts starp godīgu un tīru jaunību un apkārtnes sairumu Karmela Skutelska darbos pārvēršas par īstiem fotogrāfiskā lirisma paraugiem. Skutelska darbi piesaista un intriģē, tie rada mistērijas sajūtu. Kas ir šīs sievietes? Par ko aizdomājušās? Kādēļ viņas sēž šajās dīvainajās pozās? Kas vēl ir viņām apkārt? Lēnām viss nostājas savās vietās, rodas sajūta, ka tikai tā varētu izskatīties sieviete šajā nezināmajā pasaulē un mirklī.

Smaids un skumjas, joki un sāpes ir labākie Karmela Skutelska raksturotāji. Viņš sauc sevi par traku un mistisku fotogrāfu, kurš tic apkārtnes tieksmei atdzīvoties un mainīties, ja tā tiek tverta pareizā gaismā un leņķī. Karmels Skutelskis ir panācis savu - viņš ir novērtēts un atzīts. Tomēr viņš turpina iet savu maģisko un nostalģisko fotogrāfa liriķa ceļu.

 

 

Informāciju sagatavoja Vita Štrobindere-ViASA pārstāve, mob.tel 26376841

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          jūnijs 2018          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo