top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1286265995031812000.jpg

Dabas stihijas zīmējumos

01.10.2010

 No 1. līdz 31. oktobrim Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā apskatāma Māra Smilgas zīmējumu izstāde "Pasaules gala gaidās jeb dabas stihijas zīmējumos"       

 Mazsalacieši jau ir pamanījuši un pazīst steidzīgu, runātīgu un izpalīdzīgu puisi ar somu, kura pilna zīmējumiem, kartēm, gliemežvākiem un citām viņam svarīgām un interesantām lietām. Kas ir šis puisis, kurš pēdējā laikā kļuvis par biežu bibliotēkas apmeklētāju?

Viņš par sevi saka: „Esmu Māris Smilga no Mazsalacas „Kūtrājiem”, dabas vērotājs un pētnieks, kuram patīk novērot un zīmēt dabas parādības – stihijas”. Māris dzimis 1986.gada 27.jūlijā, mācījies Limbažu rajona Katvaru speciālā internātskolā un Dauguļu speciālā internātskolā, un ar saviem zīmējumiem piedalījies skolas izstādēs un konkursos – Ainažu TIC rīkotajā vizuālās mākslas konkursā „Ainažus no mazām dienām savā sirdī dziļi sienu”, kurā viņa zīmējums ieguvis 1.vietu, un biedrības „Šamir” rīkotajā konkursā „Latvijas bērni zīmē un raksta par Holokaustu un diskrimināciju”.

Tomēr viņa sirds pieder stihijām – tām, kas satricina un maina pasauli. Tajās sajūtams dabas pirmatnējais spēks, un viņš to tiešām jūt kādā mums netveramā intuitīvā līmenī. Puisi interesē viss, kas saistīts ar meteoroloģiju, seismoloģiju, astronomiju un kartogrāfiju. Māris stāsta, ka viņš zīmētu daudz vairāk, ja vien viņam vienmēr būtu pieejams papīrs un krāsas, bet...

Dzīve Māri nav saudzējusi, jo savās mājas viņš ir svešinieks. Tādēļ viss, kas viņam svarīgs, ir allaž līdzi somā, vai lietus līst, vai puteņo. Izsalkums un vientulības sajūta ir viņa bieži pavadoņi. Bet Māris par to neliek apkārtējiem manīt.

Viņa lielā sāpe ir arī līdzcilvēku noraidošā, dažreiz pat nicinošā attieksme pret viņa personību, draugu un atbalstītāju trūkums. Māris nespēj saprast arī tos cilvēkus, kuri piesārņo dabu mums apkārt. „Es vācu pudeles un citus atkritumus, kas mētājas uz ceļa, sašķiroju un salieku konteineros,” stāsta Māris, un stāstīt viņš varētu stundām, ja vien atrastos pacietīgi klausītāji. Stāstītu par sevi un to, ka viņam nekož ne čūskas, ne irši, par savām mājām un kokiem, kuros viņam ļoti patīk kāpt un dzīvot, par norisēm dabā un grāmatās lasīto, par apkārt redzēto un piedzīvoto.

Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļā iekārtota neliela Māra Smilgas darbu izstāde. Šoreiz darbu estētiskais noformējums palicis otrā plānā. Vērtējot apbružātas malas un ūdens pēdas uz zīmējumu lapām atcerēsimies, ka tie ir dabu jūtoša cilvēka vienīgie draugi un līdzgaitnieki.

... un ja vien kādam ir iespēja palīdzēt Mārim ar papīru vai krāsām, vai jums ir 5 minūtes, kuras veltīt sarunai, nepaejiet garām, viņš būs ļoti priecīgs.


Sagatavots sadarbībā ar
Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vadītāju
Zani Bergu 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          jūnijs 2018          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo