top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1288707836041809400.jpg

Sabīnes Stāles gleznu izstāde “Gaisma”

02.11.2010

Novembrī Valmieras integrētās bibliotēkas telpās būs skatāma Sabīnes Stāles gleznu izstāde “Gaisma”. Izstādes atklāsana - piektdien, 5.novembrī plkst.17.00.

Māksliniece beigusi Latvijas Valsts Universitātes Žurnālistikas nodaļu, darbojusies televīzijā, veidojot ziņu un kultūrizglītojošus raidījumus. Vēlāk Mākslas akadēmijā mācījusies dizainu, bet impulss gleznot nācis no mātes.

Pirms gandrīz piecpadsmit gadiem režisorei Sabīnei Stālei ,veidojot televīzijas raidījumu "Gaujas Nacionālā parka programma", Sigulda „iekrita” sirdī. Nu viņa šeit jūtas piederīga.Mākslinieces iedvesmas avots ir daba – tās majestātiskums, cildena vienkāršība un rāmums. Sabīne stāsta : „Kalni ir simbols. Majestātiskums un brīvība. Pasaulē ir vietas, kuras dara mūs cildenākus un labākus. Vietas - atskaites punkts, robeža, lielā domuzīme mūsu apziņā.Viena no tādām ir kalni. Kas gan ir tas, kas cilvēkam, pārvarot šķēršļus un nebeidzamas grūtības, liek kāpt kalnos? Kas tepat, Latvijā, liek mums rāpties kalna galā, lai ieraudzītu visu zemi sev pie kājām...No kurienes šī sajūta? Kad ir tikai debesis un vējš, un neaprakstāma brīvības sajūta. Sajūta, kura, acīm redzot, reiz pazaudēta. Sajūta, kad vairs neeksistē gravitācija - tā, vissmagākā gravitācija, kas ir mūsu pašu domas, kuras velk pie zemes un neļauj izplest spārnus... Arī saule ir simbols. No aizlaikiem apdziedāta, pielūgta un dievināta. Vienmēr  ar mīlestību attēlota - gan seno pirmraksta zīmju grafiskajā valodā, gan ar bērna vai pieredzējuša mākslinieka roku darināta.  Saules lēkts un riets - divi filosofiski stāvokļi cilvēka apziņā. Nākšana un iešana. Sagaidīšana un pavadīšana. Prieks un skumjas... Saules mistērija ir arī cilvēka dzīves mistērija. Cik paradoksāli, ka tieši saulrieta krāsas mūs uzrunā visspēcīgāk..."

Tā par savu darbu izstādi "GAISMA" saka māksliniece Sabīne Stāle, kuras dzīve pēdējo gadu laikā ir saistīta ar Indiju. Tieši tur, uz vietas esot, var ieraudzīt un izjust mūsu kopīgās indoeiropiskās saknes - valodā, ornamentos, rituālos. Tikai ar vienu nosacījumu - ja skaties un klausies ar sirdi...

 "Es cenšos uz audekla attēlot dabas pirmatnējo spēku, vibrācijas, kuras nāk no viena avota - Radītāja... Skaisti un cēli ir Himalaju kalni ,skaisti un mīļi ir  Latvijas pakalni. Latvijas daba ir spēka avots mums visiem. Vienalga, vai ir apmācies, vai spīd saule.  Vienalga, vai ir rīts vai vakars, vasara vai  ziema. Ja ieskatās dabā, to var ieraudzīt.  Ja ieklausās sevī, to var arī sajust..."

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 97

Kalendārs
 <          jūnijs 2018          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2018
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo