top_lefttop_midtop_right
Ziņas

MUMS IR SVARĪGS JŪSU VIEDOKLIS!

20.09.2013

"Berts un otrā B" vai "Līze Analīze", "Mazais Nikolā", vai "Kaka un pavasaris", "Šausmu autobuss" vai "Zibenszaglis", "Jelgava 94" vai "Runāt", "Eža elegance" vai "Ezera Annija"? Lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2013" ir sācies aizraujošais grāmatu vērtēšanas posms. Bērnu žūrija ir pirmā lasīšanas veicināšanas programma Latvijā. Grāmatu lasīšanu un vērtēšanu visa gada garumā aizsāka Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.
 
Katru gadu grāmatu vērtēšanā piedalās vairāki tūkstoši lasītāju Latvijā un ārpus tās. Arī Valmieras pusē daudz aktīvu žūrijas dalībnieku – gan Valmieras bibliotēkā, gan Valmieras 5.vidusskolā un Valmieras Viesturskolā, gan vairākos pagastos – kopā vairāk par 200 lasītāju! Aktīvākie žūrijas eksperti piedalījās visos Lasīšanas semināros Valmieras bibliotēkā, kur varēja atraktīvā veidā iepazīt grāmatu kolekciju, brīvi un ar izdomu izteikt savu vērtējumu par izlasīto, sadraudzēties ar citiem lasīšanas ekspertiem un izveidot savu Grāmatu Topu!
Katrai vecuma grupai bija atlasītas interesantas un aizraujošas grāmatas. Paši mazākie lasītāji varēja izlasīt intriģējošus stāstus par dažādiem zvēriem, virtuāli apkampties ar milzīgu, bet mīļu lāci. Kāds uzzināja, ka mugursomai, kura ir pilna ar mācību grāmatām, var veltīt dzejoli! Izrādās, ka tā dzīvo savu dzīvi un iet viena pastaigāties. Kas notiek ar mugursomu – to var izlasīt dzejolī!
Lielākie žūrijas eksperti tika ievesti gan šausmu, gan fantāzijas pasaulē. Tika iepazīstināti ar grāmatām, kurās minēti dažādi interesanti vēstures fakti. Šogad īpaši aicinājām piedalīties bērnu vecākus - „Vecāku žūrijā”, jo  vecāku piedalīšanās žūrijā veicina lasīšanas motivāciju bērniem.
Atgādinām, ka Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2013 lasīšanas un vērtēšanas laiks strauji tuvojas noslēgumam. Programmas galvenais mērķis ir lasīšanas veicināšana, tādēļ, ja kāds dažādu apsvērumu dēļ nav paspējis izlasīt visas kolekcijas grāmatas, bet vēlas izteikt savu viedokli par izlasīto, var droši aizpildīt anketu arī tad, ja ir izlasītas 3-4 grāmatas.

Šogad žūrijas dalībnieki savas domas un vērtējumus var izteikt elektroniskajā anketā. Pēc anketas aizpildīšanas visi dalībnieki saņems krāsainas pildspalvas vai aproces pateicībā par iesaistīšanos grāmatu vērtēšanā.

28.janvārī plkst. 14.30 Valmieras bibiliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā varēs satikties ar aktīvākiem ekspertiem, noskatīties videomateriālus par bērnu grāmatām un aizpildīt anketu! Gaidīsim, jo mums ir svarīgs jūsu viedoklis!


Meitenēm patīk šīs grāmatas!

 IMG_7848

 

Top  improvizācija  par  grāmatu  ,,Šausmu autobuss,,!

IMG_8295


Siermaizīšu smērēšanas konkurss arī iederējās Lasīšanas seminārā!
 IMG_8120

Teksts un foto :

Lolita Dreimane,
Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa
 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          janvāris 2021          > 
P O T C P S S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2021
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo