top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1319460339038438700.jpg

Eiropas Komisija par godu Erasmus programmas 25. dzimšanas dienai ir nominējusi Erasmus vēstniekus Latvijā.

08.09.2011

Nominēti Erasmus vēstnieki Latvijā

Eiropas Komisija par godu Erasmus programmas 25. dzimšanas dienai ir nominējusi Erasmus vēstniekus Latvijā.

Erasmus vēstnieks students ir "Erasmus Student Network" pārstāve Latvijā Madara Apsalone, bet par Erasmus vēstnieku augstskolas darbinieku kļuvis Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs.

Gan Madarai Apsalonei, gan profesoram Aleksejam Naumovam dalība Erasmus programmā bijis nozīmīgs ieguldījums viņu karjerā vai profesionālajā izaugsmē. Nominētajiem vēstniekiem būs gods veicināt Erasmus programmas atpazīstamību gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, piemēram, pārstāvot Latviju Eiropas līmeņa konferencēs un pasākumos.

Madara Apsalone ir ne tikai "Erasmus Student Network" (ESN) pārstāve Latvijā, bet strādā  arī par  mārketinga konsultanti sociālajā uzņēmumā „Mayu”. Par savu darbu ESN Madara stāsta: „Mani vienmēr interesējusi starptautiska izglītošanās un studentu mobilitātes iespējas, tāpēc es sāku darboties ESN. Tā ir organizācija, kas rūpējas par starptautiskajiem studentiem no visas Eiropas. Darbs ESN ir iespēja uz Erasmus studentu dzīvi paskatīties no citas perspektīvas un darīt visu, lai ārvalstu studenti manā pilsētā un valstī justos gaidīti.”

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors profesors Aleksejs Naumovs Erasmus programmas iespējas izmantojis jau kopš 1999. gada. Līdz 2011.gadam rektors ir viesojies vairāk nekā 38 augstskolās. Viņš ir aktīvs Erasmus kurators un augstskolā tiek dēvēts par „Erasmus Tēvu". „Ar smaidu atceros, kā dibinājām pirmos kontaktus ar mākslas akadēmijām no Vācijas un Somijas. Gan kā LMA rektors, gan personiski Erasmus programmu uzskatu par nenovērtējami lielu ieguldījumu kā pasniedzējos, tā studentos,” stāsta Aleksejs Naumovs.

Eiropas Komisijas (EK) izsludinātajā konkursā „Erasmus vēstnieks 2012” EK no katras programmas dalībvalsts izvēlējusies vienu Erasmus vēstnieku studentu un augstskolas darbinieku. Pirms tam tika veikta katras dalībvalsts nacionālā atlase, ko Latvijā īstenoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), vēstnieku statusam izvirzot četru studentu un trīs augstskolu darbinieku kandidatūras.

Erasmus programma ir viens no Mūžizglītības programmas virzieniem, kas veicina mobilitāti un sadarbību augstākajā izglītībā. Programmu Latvijā administrē VIAA.


Papildu informācija:
Egita Arbidāne,
Valsts izglītības attīstības aģentūra
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: +371 67814326
e-pasts: egita.arbidane@viaa.gov.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo