top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1340197411013371200.jpg

Ar papildu ES fondu finansējumu nodrošinās profesionālās izglītības iestāžu tīkla līdzsvarotu reģionālo attīstību

13.06.2012

Lai nodrošinātu profesionālās izglītības iestāžu tīkla līdzsvarotu reģionālo attīstību, vakar, 2012. gada 12.jūnijā, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu uzņemties vēl papildu virssaistības 13 milj. latu apmērā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētajā aktivitātē „Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai”.

Šāds lēmums dod iespēju IZM iekļaut Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centru „Jelgavas Amatniecības vidusskola”  ierobežotas projektu atlases otrajā kārtā, paredzot šīs skolas mācību aprīkojuma modernizācijas projektam vairāk nekā 10 milj. latus.

Kā jau iepriekš vēstīts, šogad IZM plāno veikt  atkārtotu  profesionālo skolu mācību aprīkojuma un infrastruktūras projektus atlasi, kuru īstenošanas rezultātā ar līdz šim pieejamo finansējumu pilnībā varētu  modernizēt  ne vairāk kā desmit Eiropas līmeņa profesionālās izglītības centrus. Skolas, kurām būs šāda iespēja, tika noteiktas pēc vairākiem kritērijiem, no kuriem būtiskākie bija pašvaldību un profesionālās skolas profila nozares ekspertu vērtējums. Jelgavas Amatniecības vidusskola nebija to desmit skolu vidū, kas saņēma augstāko vērtējumu, un līdz ar to finansējuma trūkuma dēļ no Zemgales reģiona  otrajā projektu atlases kārtā nebija iespējas atbalstīt nevienu profesionālās izglītības iestādi. Valdības lēmums ļauj pretendentu loku paplašināt līdz 11 profesionālās izglītības iestādēm, tādējādi nodrošinot augsta līmeņa un darba tirgus prasībām atbilstošu profesionālo izglītību visos Latvijas reģionos.

Latgalē iespēja ieguldīt apjomīgus ERAF līdzekļus skolas infrastruktūrā ir – Austrumlatgales Profesionālajai vidusskolai, Daugavpils Celtnieku profesionālajai  vidusskolai  un Daugavpils Valsts tehnikumam; Kurzemē - Profesionālās izglītības kompetences centram „Liepājas Valsts tehnikums” un Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centram „Ventspils Profesionālā vidusskola”; Vidzemē - Valmieras Profesionālajai vidusskolai, Smiltenes Valsts tehnikumam – profesionālajai vidusskolai un Cēsu Profesionālajai vidusskolai; Zemgalē - Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centram „Jelgavas Amatniecības vidusskola” , bet Rīgas reģionā - Profesionālās izglītības kompetences centram „Rīgas Valsts tehnikums” un Ogres Valsts tehnikumam.

Kopā profesionālās izglītības infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācijas projektu atlases otrajai kārtai IZM ir nodrošinājusi finansējumu vairāk nekā 91 milj. latu apmērā, no kuriem IZM uzņemtās virssaistības ir  44 909 857 lati. Saskaitot kopā finansējumu, kas jau ir ieguldīts pirmās atlases kārtas 15 projektos, un plānotos ieguldījumus otrajā kārtā, kopā profesionālās izglītības iestāžu attīstībā un  infrastruktūras uzlabojumos tuvākajos divos gados būs ieguldīti 113 miljoni latu struktūrfondu finansējuma. Šāds atbalsts atjaunotās Latvijas neatkarības laikā profesionālajai izglītībai līdz šim nav bijis un dod cerību, ka sekmīgas projektu īstenošanas rezultātā tiks būtiski uzlabota profesionālās izglītības kvalitāte un tās prestižs.

Avots: VALASTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA http://viaa.gov.lv/lat/strukturfondi/jaunumi/?text_id=15370

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo