top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1342528405084867000.jpg

Par savām tiesībām ceļojumos varēsiet uzzināt jaunā viedtālruņa lietotnē latviski

04.07.2012

Pasažieri, kas velti gaida savu avioreisu vai pazudušo bagāžu, turpmāk viedtālruņa lietotnē varēs uzreiz uzzināt savas tiesības. Sākoties vasaras atvaļinājumiem, Eiropas Komisija ir sagatavojusi viedtālruņa lietotni par gaisa un dzelzceļa transportu, kas darbojas četrās mobilajās platformās: Apple iPhone un iPad, Google Android, RIM Blackberry un Microsoft Windows Phone 7. Lietotne ir latviski. Patlaban tā aptver gaisa un dzelzceļa transportu, bet 2013. gadā, kad stāsies spēkā attiecīgās tiesības, paredzēts iekļaut arī autobusus.

 

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, atbildīgais transporta politikas jautājumos Sīms Kallass teica: "Cik daudzi no mums ir nokļuvuši situācijā, kad veltīgi gaidi savu avioreisu un apkārtējie apgalvo, ka tev nav nekādu tiesību?  Ar jauno lietotni miljoni ceļotāji varēs viegli piekļūt pārbaudītai informācijai par pasažieru tiesībām tieši tad, kad rodas negaidītas situācijas un kad šī informācija ir visvairāk vajadzīga."


Neparedzētas izmaiņas ceļojumos bieži vien ir pamats uztraukumiem. Neatkarīgi no tā, vai atcelts lidojums, brīvdienu ceļojuma komplektā ietvertā viesnīca atšķiras no reklamētā piedāvājuma vai mainīts vilciena atiešanas laiks, situācija ir vienkāršāk atrisināma, ja pasažierim ir informācija par savām tiesībām.


Saistībā ar visām iespējamajām problēmām lietotne izskaidro pasažieru tiesības. Piemēram, ja ir atteikta iekāpšana atcelta lidojuma dēļ, tad pasažierim ir tiesības saņemt 125–600 eiro lielu kompensāciju. Tiesības saņemt kompensāciju ir arī tad, ja bagāža ir bojāta negadījumā. Vērtīgi arī zināt, ka dzelzceļa pārvadājumu kompānijām un aviokompānijām ir pienākums sniegt pārredzamu informāciju par cenām un palīdzēt pasažieriem ar kustību traucējumiem.


Ja uzskatāt, ka jūsu tiesības nav ievērotas, lietotnē varat uzzināt, ar ko sazināties, lai iesniegtu sūdzību.


Liela mēroga ārkārtējās situācijās, piemēram, kā tas bija Islandes vulkānisko pelnu mākoņa izraisītās krīzes laikā 2010. gadā, lietotnē iespējams uzzināt Eiropas Komisijas sniegto informāciju un ieteikumus par ceļošanu.
 
Lietotne ieviesta, īstenojot Komisijas kampaņu “Jūsu pasažieru tiesības rokas stiepiena attālumā”

 Lietotni var lejupielādēt:
http://ec.europa.eu/transport/passenger-rights/lv/mobile.html

Viedtālruņu lietotāji varēs piekļūt visām ierīcēm paredzētām lejupielādējamām lapām, izmantojot QR kodu


Plašāka informācija par pasažieru tiesībām:
http://ec.europa.eu/transport/passenger-rights/lv/index.html.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo