top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1342530655051256800.jpg

Jauni noteikumi transporta līdzekļu tehniskajām apskatēm

13.07.2012

Transportlīdzekļu pārbaudes ir priekšnosacījums ceļu satiksmes drošībai. Uz Eiropas ceļiem ik dienas vairāk nekā 5 cilvēki iet bojā negadījumos, kuru cēloņi ir tehniskas kļūmes. Tāpēc Eiropas Komisija šodien ir pieņēmusi jaunu noteikumu kopumu nolūkā pastiprināt šo pārbaužu režīmu un paplašināt tā tvērumu.

Tehniskas kļūmes, diemžēl, ir viens no galvenajiem negadījumu cēloņiem. Tās izraisa 6 % visu ceļu satiksmes negadījumu, kas negadījumu statistikā atbilst 2000 bojāgājušo un vēl daudz lielākam skaitam cietušo. 8 % kopējā motociklu negadījumu skaita ir saistīti ar tehniskiem defektiem.


Pamata problēma ir tajā, ka uz ceļiem vienkārši ir pārāk daudz transportlīdzekļu, kuriem ir tehniski defekti. Apvienotajā Karalistē un Vācijā nesen veikti pētījumi liecina par to, ka pastāvīgā kārtā 10 % automašīnu ir kāds tāds tehnisks defekts, kura dēļ tām tehnisko apskati nokārtot neizdotos. Turklāt daudzi tehniski defekti, kam ir nopietna ietekme uz drošību (piemēram, ABS un elektroniskā stabilitātes kontrole), saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem noteikumiem nemaz netiek pārbaudīti.

 
Spēkā esošie ES noteikumi, ar ko paredz minimālās prasības transportlīdzekļu apskatēm, tika izstrādāti 1977. gadā, un kopš tā laika šie noteikumi ir atjaunināti tikai virspusēji. Automašīnas, vadītāju uzvedība un tehnoloģijas kopš tā laika ir būtiski mainījušas.


Jaunie priekšlikumi
Pieņemot šos jaunos priekšlikumus, ir paredzams ik gadus glābt vairāk nekā 1200 cilvēku dzīvību un novērst vairāk nekā 36 000 tehnisku kļūmju izraisītu negadījumu.


Priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais transporta politikas jautājumos Sīms Kallass sacīja: „Ja jūs vadāt auto, kas nav piemērots tam, lai piedalītos autosatiksmē, jūs apdraudat gan pats sevi, gan arī ikvienu citu personu jūsu automašīnā — jūsu ģimeni, jūsu draugus un darba kolēģus. Turklāt jūs esat apdraudējums arī visiem pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kas atrodas jūsu tuvumā. Mūsu nostāja ir pavisam vienkārša: mēs nevēlamies, lai uz mūsu ceļiem būtu šādi, nāvi nesoši transportlīdzekļi."


Jauno priekšlikumu svarīgākie aspekti
 

Obligātas motorolleru un motociklu apskates Eiropas Savienībā. Motociklu un motorolleru vadītāji, jo īpaši gados jaunākie, ir visaugtākā riska grupa pārējo satiksmes dalībnieku vidū.


Biežākas vecu transportlīdzekļu periodiskās tehniskās apskates. Automobiļiem sasniedzot 5 un 6 gadu vecumu, ar tehniskām kļūmēm saistīto nopietno negadījumu skaits krasi pieaug

Vairāk informācijas:

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo