top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1345454655074978200.jpg

Eiropas kampaņa par rotaļlietu drošumu: Mūsu bērnu drošībai

20.08.2012

Rotaļlietām, kuras tirgo ES, ir jāatbilst visstingrākajiem drošuma noteikumiem pasaulē. Vislabākā īpašību kombinācija rotaļlietām ir — drošas un izklaidējošas, tomēr tas nav viennozīmīgi nosakāms. Rotaļlietas drošums ir atkarīgs ne tikai no pašas rotaļlietas, bet gan arī no tās lietošanas veida un bērna vecuma. Kā daļu no kampaņa, Eiropas Komisija ir izveidojusi jaunu videoklipi, kura mērķis ir sniegt ieteikumus par to, kā izvēlēties drošuma ziņā piemērotākās rotaļlietas un kā tās lietot droši.


Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties rotaļlietas

  • Nekad nepērciet rotaļlietas, uz kurām nav CE zīmes!

CE zīme liecina par rotaļlietas ražotāja saistībām nodrošināt to, ka rotaļlieta atbilst visiem ES drošuma noteikumiem, kas ir vieni no stingrākajiem pasaulē.

  • Nepērciet rotaļlietas ar mazām atdalāmām sastāvdaļām bērniem līdz 3 gadu vecumam.


00

Tā kā bērni līdz 3 gadu vecumam mēdz likt mutē visas lietas, tiem ir īpašs risks aizrīties. Rotaļlietas, uz kurām ir šis simbols, nav piemērotas bērniem, kas nav sasnieguši 3 gadu vecumu.

  • Izlasiet visus brīdinājumus un norādījumus.

Esiet informēti par ieteikumiem attiecībā uz bērna vecumu un rotaļlietas drošumu un izturieties pret tiem nopietni! Pārliecinieties, ka izvēlētā rotaļlieta ir piemērota bērna vecumam; izvēloties rotaļlietu vienmēr paturiet prātā bērna temperamentu, paradumus un uzvedību.

  • Uzmaniet bērnus, kad viņi spēlējas.

Pārliecinieties, ka visas rotaļlietas, ar kurām bērns spēlējas, ir piemērotas viņa vecumam un spējām. Uzraugot bērnus spēlēšanās laikā, tiek nodrošināta droša izklaide.

  • Vienmēr pērciet rotaļlietas uzticamos veikalos un tiešsaistes tirdzniecības vietās.

Šīs tirdzniecības vietas rūpējas par rotaļlietām, ko tās pārdod, un parasti pieņem preci atpakaļ. Rūpīgi pārbaudiet rotaļlietas, kuras iegādājaties lietotu preču veikalā vai kuras atdāvina draugi. Tā kā šādas rotaļlietas ir vecas, tās varētu neatbilst aktuālajiem drošības standartiem.

  • Vienmēr ziņojiet rotaļlietas izgatavotājam vai tirgotājam par problēmām, kas saistītas ar rotaļlietas drošumu.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo