top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1348126266087586000.jpg

Valmierai atzinība konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012”

17.09.2012

Piektdien, 14.septembrī Ventspilī norisinājās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” noslēguma pasākums, kurā līdztekus pašvaldībām godināja un apbalvoja arī Eiropas Gada cilvēkus 2012.

Konkurss „Eiropas Gada pašvaldība” šogad tiks rīkots pirmo reizi, un to organizēja Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Šis gads ir veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai, un paaudžu sadarbībai.

Konkursa komisija, apmeklējot pašvaldības, vērtēja gan pašvaldību paveikto aktīvās novecošanas un starppaaudžu sadarbībā, gan arī meklēja cilvēkus katrā pašvaldībā, kuri devuši lielu ieguldījumu savā pašvaldībā starppaaudžu sadarbībā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, senioru vērtības celšanā un Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā.

Konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012” Valmieras pilsētas pašvaldība saņēmusi atzinību nominācijā "Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā".

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis:

„Pieteikumā uzsvērām to, ka Valmieras pilsētas pašvaldība rūpējas ne tikai par tiem senioriem, kuri mitinās pansionātā „Valmiera”, bet arī par tiem valmieriešiem, kas apvienojušies senioru organizācijās vai vienkārši aktīvi vēlas līdzdarboties pilsētas ikdienā un attīstībā. Priecājamies par komisijas novērtējumu tieši šajā nominācijā.”

Pasākumā tika pasniegti arī apbalvojumi „Eiropas Gada cilvēks 2012”. Valmierā šādu novērtējumu saņēmuši:

Malva Šķēle ir Europe Direct informācijas centra vadītāja un Valmieras Integrētajā bibliotēkā konsultē un apmāca cilvēkus par Eiropas Savienības jautājumiem un pieejamo informāciju par ES. Tāpat viņa organizē izglītojošus un informatīvus pasākumus un aktivitātes visu vecumu valmieriešiem. Malva piedalās un koordinē arī Ziemeļrietumvidzemes bibliotēku informācijas tīkla darbību Eiropas Savienības jautājumos.

Artūrs Skrastiņš ir Valmieras pamatskolas direktors. 2010. gada 1. septembrī Valmierā jaunā ēkā tika atklāta mūsdienīga 21. gadsimta skola – Valmieras pamatskola. Skrastiņa kungs aktīvi piedalījies visā jaunās ēkas izveides procesā, tajā skaitā aprīkojuma un iekārtojuma izvēlē, izveidojot šo namu par skolu, uz kuru bērni un pedagogi nāk ar prieku. Artūra Skrastiņa vadībā Valmieras pamatskolai piešķirts Promethean izglītības izcilības centra statuss. Valmieras pamatskola ir pirmā un līdz šim Austrumeiropā vienīgā iestāde, kas saņēmusi apliecinājumu, ka atbilst Promethean izpratnei par 21. gadsimta skolu.

Rolands Melbārdis ir aktīvā tūrisma centra “Eži” vadītājs un autors idejai par Gaujas tramvaja izveidi. Viņš atbalsta un veicina aktīvu dzīvesveidu, vadījis zaļā dzīvesveida skolas nodarbības Vidzemes Augstskolā un organizējis neskaitāmus aktīvā tūrisma pasākumus Valmierā un citviet Latvijā.

Guntra Kukjāne ir Valmieras pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” vadītāja. Daudz enerģijas un darba viņa veltījusi, lai bērnus ar īpašām vajadzībām integrētu vietējā sabiedrībā. “Bitītes” vadītāja ir kolektīva dvēsele, taču vienlaikus viņa ir stingra un prasīga, tomēr aizrautīga un spēj motivēt savus darbiniekus arvien lielākai izaugsmei un kopīgam darbam.

Edgars Egons Eiduks ir bijušais biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” valdes priekšsēdētājs. Viņš ilgus gadus rūpējies par Valmieras pensionāru saturīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu, organizējot gan ekskursijas, gan tematiskas nodarbības, kā arī pārstāvot pensionāru intereses pilsētas mērogā.

 

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo