top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1353140247062978700.jpg

Karjeras nedēļā jaunieši meklēs savu nākotnes profesiju

17.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem rīko Karjeras nedēļu. Tās laikā jaunieši ne tikai iejutīsies dažādās profesijās un pārbaudīs sevi erudīcijas spēlēs, bet arī apmeklēs uzņēmumus un tiksies ar karjeras konsultantiem.

„Vēlamies, lai jaunieši savu profesiju izvēlas gudri, izvērtējot savas spējas, intereses, talantus. Ne mazāk svarīgi ir uzzināt par konkrēto profesiju pēc iespējas vairāk gan no profesionāliem karjeras konsultantiem, gan konkrētās jomas speciālistiem. Karjeras nedēļa sniegs iespēju arī „uzmērīt” izsapņoto nākotnes profesiju vai iepazīt tādu, par kuru iepriekš nemaz nav domāts,” atklāj VIAA direktore Dita Traidās.

Vairāk lasīt šeit

Karjeras nedēļas pasākumi Valmierā

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”. Tā notiks Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, sākums plkst. 14.30. Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies septiņas Valmieras skolu komandas ar pieciem dalībniekiem katrā. Ikviens aicināts vērot sacensības un just līdzi.

Atklājot Karjeras nedēļu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, tās dalībniekus uzrunās Valmieras pilsētas domes priekšēdētājs Inesis Boķis un VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vecākā eksperte Nora Kalēja. Spēli vadīs aktīvā tūrisma centra „Eži” radošais direktors Uģis Melderis. Dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākajai, saliedētākajai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jauniešiem būs iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piemēram, piedaloties nodarbībā „Kā Tavs hobijs var kļūt par Tavu biznesu?” Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā. Pasākumu apmeklētāji varēs satikt karjeras konsultantus, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Notiks arī ekskursijas uz uzņēmumiem, piemēram, „Valmieras Ūdens”, „ZAAO”, „Valmieras Stikla šķiedra” u.c.

Savukārt Vidzemes Augstskolā notiks praktiskas nodarbības, kurās varēs izmēģināt profesijas, ko tā piedāvā apgūt. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks ceturtdien, 29. novembrī, plkst. 14.00 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Tajā jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā dažādu profesiju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus un iepazīt tādas darbības jomas kā banku sektors, atkritumu pārstrāde, pārtikas tehnoloģija, sabiedriskā ēdināšana, sports un aktīvais tūrisms.

Karjeras nedēļa Valmierā turpināsies arī piektdien. Visas dienas garumā dažādās pilsētas vietās notiks pasākumi: diskusija par valodas nozīmi karjerā, tikšanās ar Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas absolventiem, projekta „Piepildi sevi” izstādes atklāšana Valmieras Integrētajā bibliotēkā un tikšanās ar sabiedrībā zināmiem nozaru profesionāļiem.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.


 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo