top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1355911739029735800.jpg

Erasmus naktī kļūst skaidrs programmas finansējums

18.12.2012

Erasmus programmas 25.gadadienas noslēgumā, pasākumā Erasmus nakts, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informēja visus klātesošos, ka Eiropas Komisija (EK) ir atrisinājusi 2013.gadam trūkstošā finansējuma jautājumu Erasmus programmai. Līdz ar to visiem studentiem arī nākamajā mācību gadā būs pieejamas stipendijas studijām un praksei Eiropas valstīs.

Lai noslēgtu Erasmus gadadienas svinēšanas laiku un atgādinātu studentiem par Erasmus programmas iespējām, Erasmus nakts laikā 100 studenti no 15 Latvijas augstskolām piedalījās zināšanu darbnīcās par kultūras daudzveidības, savstarpējas sadarbības, publiskās runas un finanšu jautājumiem.

Erasmus nakts galveno balvu - kruīzu uz Stokholmu - 25 komandu konkurencē saņēma Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas komanda: Dārta Romanova, Linda Fridrihsone, Fricis Vilnis un Kārlis Mičulis. Uzvarētāju komandas pārstāve Dārta Romanova stāsta: „Mūsu komanda ir gandarīta par saistošajām Erasmus nakts darbnīcām. Kādu laiku jau apsveram domu piedalīties Erasmus apmaiņas programmā, bet pasākumā ieguvām ticību tam, ka noteikti jāizmanto iespēja papildināt studiju pieredzi kādā no Eiropas valstu augstskolām.”

Savukārt Swedbank simpātiju balvu ieguva komanda, kurā bija Sandis Bacāns (Biznesa augstskola „Turība”), Jānis Saulītis, Ritvars Ganulēvičs (Banku augstskola) un Edgars Egle (Latvijas Universitāte).

„Erasmus svinību gads Latvijā spējis uzrunāt un ieinteresēt ne tikai studentus, bet arī viņu vecākus un augstskolu personālu. Priecājamies, ka to noslēdzām ar vēl vienu interaktīvu un aizraujošu piedzīvojumu – spēli Erasmus nakts –, kuras laikā mēs dalībniekiem sniedzām ne tikai vērtīgas zināšanas un prasmes par iekļaušanos starpkultūru vidē, bet arī varējām apsolīt, ka Eiropā populārākā studentu apmaiņas programma turpinās savu darbību,” atklāj Dita Traidās, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore.

EK ar dalībvalstīm ir vienojusies par gandrīz 600 miljonu eiro piešķiršanu Erasmus programmai, lai nodrošinātu tās pilnvērtīgu īstenošanu šajā un nākamajā mācību gadā. Latvijai piešķirtais budžeta apmērs būs zināms nākamā gada februārī vai martā.

Iepazīties ar 25. gadadienas svinībām var Facebook un Twitter: „ERASMUS 25 Latvija”, kā arī http://www.viaa.gov.lv/lat/muzizglitibas_programma/erasmus/erasmus_jaunumi/?text_id=18001.

Fakti un skaitļi par Erasmus:
Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju:
- studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas dalībvalstīm,
- augstākās izglītības iestāžu personālam profesionāli pilnveidoties, dodoties pieredzes apmaiņā,
- pasniedzējiem papildināt savu profesionālo pieredzi, lasot lekcijas ārvalstīs,
- augstskolām papildināt studiju kursus, uzaicinot kā vieslektoru ārvalstu uzņēmumu pārstāvjus.

- Erasmus programmā piedalās 33 valstis: 27 ES dalībvalstis, Horvātija, Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice un Turcija.

- Kopš Erasmus izveides 1987. gadā studiju iespējas vai stažēšanos ārzemēs kopumā ir izmantojuši gandrīz 3 miljoni studentu.

- Latvijā Erasmus programmu piedāvā un koordinē 45 augstākās izglītības iestādes.

- Programma Latvijā darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Papildu informācija:
Dace Zaldāte
VIAA vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67201170, 29207373
E-pasts: dace.zaldate@viaa.gov.lv

Astra Šēnberga
„Eko Media” vecākā projektu vadītāja
E-pasts: astra@ekomedia.lv
T. 29490132

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo