top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1363077956032656100.jpg

Eiropas Kustība Latvijā atbalstīs nevalstisko organizāciju līdzdalību ES līmenī

08.03.2013

1. martā Eiropas Kustība Latvijā ir sākusi īstenot projektu „EESK – Latvijas pilsoniskās sabiedrības ceļš uz ES institūcijām”, kura mērķis ir veicināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā ES līmenī. EKL projektā iesaistīs vismaz 20 nevalstiskās organizācijas (NVO), kuras iegūs praktiskās zināšanas par Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas darbu un vērtīgu līdzdalības pieredzi. Projekts tiks īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

Vai, Jūsuprāt, Jūsu bass Eiropas Savienībā tiek sadzirdēta? Vai zināt, kas ir Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK)? „Daudzi Latvijas iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas uz šiem jautājumiem atbild noliedzoši un neizmanto līdzdalības tiesības ES līmenī – par spīti tam, ka tieši Eiropas Savienība lielā mērā ietekmē to mērķa grupu ikdienas dzīvi, un tā arī paver plašas iespējas. Pagaidām Latvijā ne tuvu nav izsmelts potenciāls EESK – konsultatīvai institūcijai, kas kalpo par „tiltu” starp pilsonisko sabiedrību un ES institūcijām un kurā no Latvijas darbojas septiņi pārstāvji”, norāda EESK loceklis un EKL prezidents Andris Gobiņš.

Tāpēc Eiropas Kustība Latvijā plāno iesaistīt savus biedrus un vismaz 20 NVO darbā pie EESK atzinumiem, nodrošinot nepieciešamo informāciju un praktisko pieredzi, kā arī kvalitatīvi uzlabojot Latvijas pārstāvību Komitejā. Projekta dalībnieki un arī citas nevalstiskās organizācijas saņems informāciju par aktuālākajiem lēmumu projektiem ES līmenī, atbilstoši viņu tematiskajām interesēm, un sniegs konsultācijas Andrim Gobiņam un citiem EESK locekļiem. Šī būs arī iespēja pilsoniskajai sabiedrībai uzzināt vairāk par līdzdalības iespējām un tehnikām, kā arī tīkloties un apmainīties pieredzē savā starpā.

Jāatzīmē, 2013. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu, un viens no tā mērķiem ir demokrātijas un pilsoniskās līdzdalības stiprināšana. EKL īstenotais projekts cita starpā dos ieguldījumu Pilsoņu gada prioritāšu sasniegšanā Latvijā, bet to var uzskatīt arī par inovatīvu pilotprojektu visas ES mērogā.

Ja arī Jūs interesējaties par dalību projektā vai vēlaties saņemt plašāku informāciju par EESK vai līdzdalību ES līmenī, aicinām sazināties ar vienu no projekta ekspertēm Kristīni Gailīti: info @ eiropaskustiba.lv. EKL apzinās potenciāli ieinteresētās organizācijas arī no savas puses, kā arī jau drīzumā publicēsim pirmos informatīvos materiālus!

Pilnu Latvijas pārstāvju EESK sarakstu meklējiet šeit: http://memberspage.eesc.europa.eu/Result.aspx?f=2&s=0&o1=0&o2=0&o3=0&co=LV

Eiropas Kustības Latvijā projekts „EESK – Latvijas pilsoniskās sabiedrības ceļš uz ES institūcijām” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda 1.5.2.2.2. apakšaktivitātes „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu, līguma Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/241/123.

http://www.eiropaskustiba.lv/wp-content/uploads/2013/03/LOGO_viss_kopa.jpg

92.07% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Šis materiāls ir veidots ar Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Par materiāla saturu atbild Eiropas Kustība Latvijā.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo