top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1365507850098694500.jpg

Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta aktualitātes (marts)

08.04.2013

Ir sagatavots maza apjoma izpētes darba „Ģimenes apvienošanās tiesību ļaunprātīga izmantošana: fiktīvās laulības un vecāku statusa viltus reģistrēšana” sintēzes ziņojums latviešu valodā.

Šis ziņojums apkopo dalībvalstu praksi ģimenes atkalapvienošanās tiesību ļaunprātīgas izmantošanas gadījumu risināšanā, konkrēti – fiktīvo laulību un viltus vecāku statusa reģistrēšanas lietās. Gadījumi, kad ir atklāta ģimenes atkalapvienošanās tiesību ļaunprātīga izmantošana, pārsvarā saistās ar fiktīvajām laulībām, nevis viltus vecāku statusa reģistrēšanu. Kaut arī Latvijā fiktīvās laulības tiek noslēgtas ļoti reti, aktuāls ir jautājums par citās dalībvalstīs un trešajās valstīs dzīvojošo Latvijas pilsoņu (parasti sieviešu) iesaistīšanos fiktīvajās laulībās. Saskaņā ar Latvijas Valsts policijas informāciju ik dienas viena Latvijas iedzīvotāja tiek savervēta tādas laulības noslēgšanai, kuras mērķis nav izveidot ģimeni.

Ziņojuma pilns teksts tiek pievienots pielikumā.

 Elektroniski pieejama Tīkla trešā ziņu lapa (EMN Bulletin) angļu valodā.

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi priekšlikumus Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai par nosacījumiem attiecībā uz trešo valstu pilsoņu  ieceļošanu un uzturēšanos  pētniecības, studiju, skolēnu apmaiņas, prakses vai stažēšanās,  saņemot un  nesaņemot atalgojumu, brīvprātīga darba un  viesaukles darba  nolūkā. Informējam, ka šo priekšlikumu izstrādāšanā tika izmantots Tīkla izpētes darbs par ārvalstu studentu imigrāciju uz Eiropas Savienību.

Ar ad-hoc jautājumu kompilācijām iespējams iepazīties Tīkla mājas lapā www.emn.europa.eu sadaļā EMN Ad-Hoc Queries.

Vienlaikus informējam, ka Tīkla Latvijas kontaktpunkts ir saņēmis informāciju par konferenci Europe on the move – Participation and Integration of EU-citizens, 7. – 8.maijs, Vīne, Austrija.

 Sīkāku informāciju par konferenci var saņemt, elektroniski sazinoties ar Tīkla Latvijas kontaktpunktu emn@pmlp.gov.lv.

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo