top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1378805287035412500.jpg

Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas komunikāciju speciālisti ir sagatavojuši ziņu lapu par programmas aktualitātēm augustā

09.09.2013

Noslēdzas tūrisma un sporta pārrobežu sadarbības projekti
Tūrisma projekts “Izbaudi labāko Latvijā, Igaunijā un Krievijā!” popularizēja triju valstu pierobežas reģionu pievilcību un tūrisma iespējas. Tika izveidoti divi jauni tūrisma maršruti – atpūtai ģimenēm ar bērniem un gardēžiem. Projekta ietvaros tika izdota informatīva brošūra 5 valodās, kurā ietverta programmas teritorijas ceļu karte. Brošūra izplatīta 9 starptautiskās izstādēs programmas teritorijā un ārpus tās – Nīderlandē, Vācijā un Lietuvā. Projekta partneri – Latvijas kempingu asociācija, Igaunijas karavānu klubs un Ļeľingradas apgabala reģionālā sporta federācijas parakstījušas līgumu par tālāko kopējo sadarbību tūrisma jomā. Sporta projekts „Veselīga dzīvesveida veicināšana caur sporta pasākumu organizēšanu Latgales un Pleskavas reģionos” ir uzlabojis dzīves kvalitāti un sporta iestāžu pieejamību sociāli izstumtām sabiedrības grupām, kā arī popularizējis veselīgu dzīvesveidu. Sadarbojoties Latgales plānošanas reģionam (Latvija) un Pleskavas valsts izglītības iestādei “Bērnu un jaunatnes sporta skola” (Krievija) noorganizēti 17 turnīri 7 dažādos sporta veidos sociāli izstumtām sabiedrības grupām, tai skaitā jauniešiem un vecāka gada gājuma cilvēkiem.


Darbu uzsāk EKI Igaunijas-Krievijas PSP 2014-2020 sagatavošanas eksperts
Š.g. 12.augustā kā Eiropas Kaimiľattiecību Instrumenta Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas sagatavošanas eksperts Tartu (Igaunija) darbu ir uzsācis Taivo Tali. Viľa izglītība un darba pieredze saistītas ar stratēģisko un reģionu plānošanu, reģionālo attīstību un Eiropas Savienības projektu vadību. Viľš ir atbildīgs par jaunās divpusējās EKI Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas dokumenta izstrādi un cieši sadarbosies ar Apvienoto programmēšanas komiteju, nacionālām un reģionālām iestādēm un citiem dalībniekiem.


EKI Latvijas - Krievijas PSP 2014-2020 sagatavošanas tematiskais seminārs
Š.g. 21.augustā, Rīgā uz diskusiju par nākotnes sadarbības virzieniem ar tuvējiem Krievijas pierobežas reģioniem pulcējās ap 50 visu Latvijas reģionu pārstāvji. Nākamajā programmēšanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam sadarbība tiek plānota trīs galvenos tematiskos virzienos – pārrobežu kustības uzlabošana, reģionālās konkurētspējas un ekonomiskā attīstība, kā arī dabas resursu ilgtspējīga izmantošana. Jaunās programmas izstrādes koordinēšana un sagatavošana uzticēta Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.


2. projektu konkursa partneriem semināri Rēzeknē un Tartu
Trešajā identiskā divu dienu seminārā, Rēzeknes multifunkcionālā centrā „GORS“, 13.-14.augustā pulcējās ap 80 projektu partnerorganizāciju pārstāvju no 14 projektiem. Apvienotā tehniskā sekretariāta darbinieki iepazīstināja ar programmas prasībām veiksmīgai projektu ieviešanai, tai skaitā par atskaišu iesniegšanas kārtību tiem projektiem, kuri granta līgumus parakstīja jau 2013. gada pavasarī.
22.augustā, Tartu, Atlantis konferenču centrā uz atskaišu sagatavošanas un iesniegšanas semināru pulcējās ap 30 dalībnieku, kuri pārstāvēja projektu partnerus no Igaunijas un Latvijas. Apvienotā tehniskā sekretariāta darbinieki sniedza informāciju par saturiskās un finanšu atskaites sagatavošanu, izdevumu pārbaudēm, kā arī projekta atpazīstamības un publicitātes prasībām.


Eiropas sadarbības diena 2013 – Nāc un piedalies!
Lai atzīmētu Eiropas sadarbības dienu un atstātu zaļus pēdu nospiedumus pilsētvidē Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas teritorijā, Apvienotais tehniskais sekretariāts sadarbībā ar projektu “Green Man” organizē publisku koku stādīšanu:
5. septembrī, plkst.11:00 dendroparkā pie Mirožskas klostera, Pleskavā, Krievijā;
10. septembrī, plkst.13:00 Vipinga mežaparkā, Rēzeknē, Latvijā;
14. septembrī, plkst. 12:00 Tahtveres atpūtas parkā, Tartu, Igaunijā.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo