top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1381237001090751500.jpg

Valmierā 11. oktobrī norisināsies Vidzemes Eirodiena – iespēja uzņēmējiem un iedzīvotājiem gūt atbildes uz visiem jautājumiem par eiro

07.10.2013

„Vai mainīsies pensijas un algas?”, „Vai jāpārslēdz darba līgumi?”, „Kad un kur labāk mainīt naudu?” – uz sabiedrībā aktuālajiem jautājumiem vairāk nekā 10 iestādes sniegs atbildes reģionālajā pasākumā – Eirodiena Vidzemē, kas norisināsies 11. oktobrī no plkst. 13:00 līdz 19:00 pie Valmieras Kultūras centra. Pasākumu atklās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Savukārt Valmieras Kultūras centrā no 11:00 norisināsies seminārs reģiona uzņēmējiem par iniciatīvu „Godīgs eiro ieviesējs” un uzņēmumu sagatavošanu eiro, bet no 14:00 seminārs grāmatvežiem un citiem finanšu speciālistiem par eiro ieviešanas vadlīnijām.

„1. janvārī Latvija pievienosies eirozonai. Tas iezīmēs jaunu izaugsmes posmu Latvijas attīstībā, ko izjutīs gan uzņēmēji, gan katrs iedzīvotājs. Būtiski ieguvumi paredzami ne tikai valsts budžetam, bet arī katram no mums individuāli. Uzņēmējiem un iedzīvotājiem lētāki un pieejamāki kļūs kredīti, nezaudēsim naudu valūtas konvertācijās un varēsim labāk salīdzināt cenas ar kaimiņvalstīm. Šie ir tikai daži no ļoti konkrētiem ieguvumiem. Tomēr ikvienam ir jābūt informētam par pāreju uz eiro, lai tā noritētu ērti, vienkārši un droši. Eirodiena ir lieliska iespēja gan iegūt šo informāciju, gan rast atbildes uz sev svarīgajiem jautājumiem no kompetentiem speciālistiem savas dzīvesvietas tuvumā,” saka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Reģiona uzņēmēju seminārā uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem, kā arī komunikācijas un mārketinga speciālistiem ir laba iespēja saņemt aktuālāko informāciju par visiem pārejas uz eiro aspektiem. Sarunās ar ekonomikas ekspertiem varēs uzzināt par eiro ietekmi uz Latvijas ekonomiku, kā arī riskiem un ieguvumiem uzņēmumiem. Veicinot uzņēmēju pieredzes apmaiņu, zinoši lektori stāstīs par pārmaiņu vadību uzņēmumos, divu valūtu paralēlo apriti, kā arī iespējām, ko uzņēmuma reputācijas veidošanā sniedz iniciatīva „Godīgs eiro ieviesējs”. Savukārt seminārā finanšu speciālistiem kompetentākie valsts iestāžu lektori informēs par svarīgākajām nodokļu un grāmatvedības jomas izmaiņām, kases aparātu un kases sistēmu pielāgošanu, pareizu cenu atspoguļošanu, pamatkapitāla pārrēķināšanu, skaidras naudas priekšpiegādēm un naudas drošību, kā arī atbildēs uz praktiķu jautājumiem.

Vidzemes Eirodienas pasākumā pie Valmieras Kultūras centra iedzīvotājiem atbildes par pensiju un pabalstu aprēķinu un izmaksu sniegs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras darbinieki, bet darba tiesību speciālisti konsultēs darba ņēmējus par pievienošanās eirozonai ietekmi uz darba līgumiem un algu. Uzņēmumu pārstāvji no īpašnieka līdz grāmatvedim varēs sev interesējošo izzināt, iztaujājot Valsts ieņēmumu dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras un citu institūciju ekspertus. Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti varēs pastāstīt gan par cenu paralēlo atspoguļošanu, gan citām ar eiro saistītām pārmaiņām. Valsts policija informēs, kā eiro sagaidīt drošībā par savas ģimenes un uzņēmuma naudu. Atbildes uz iedzīvotāju un uzņēmēju jautājumiem sniegs arī citi valsts iestāžu un lielāko komercbanku eksperti.

Informatīvo pasākumu vadīs un ekspertus iztaujās Latvijas Radio raidījuma “Kā labāk dzīvot” vadītājs Valters Krauze. Eirodienā ikviens varēs apskatīt Latvijas eiro monētas, kā arī iepazīt citu eirozonas valstu monētu dizainus un uzskatāmā veidā uzzināt nozīmīgākos eiro ieviešanas datumus un ieteicamo rīcību. Lai attīstītu ieradumu novērtēt produktu cenas eiro, visiem apmeklētajiem būs iespēja izteikt savas prognozes – cik eiro maksā ar precēm pilni lielveikala iepirkumu ratiņi. Precīzākais minētājs visu ratu saturu saņems balvā. Pie pārtikas groza 100 eiro vērtībā būs iespēja tikt arī kādam, kas būs pareizi atbildējis uz visiem Eirodienas testa jautājumiem. Apmeklētājām būs iespēja izmēģināt, kā viņu profils izskatītos uz eiro monētas, un iemūžināt to fotogrāfijā. Daloties ar attēlu draugiem.lv eiro lapā (draugiem.lv/eiro.lv), varēs citiem ļaut novērtēt savu līdzību ar Zelmas Braueres jeb pirmskara Latvijas pieclatnieka tautumeitas leģendāro tēlu un laimēt īpašu ekskursiju pie Latvijas eiromonētas plastiskā dizaina autores. Bērnu stūrītī pasākuma jaunākie dalībnieki varēs iepazīt jauno valūtu ar izzinošu spēļu palīdzību.

Vidzemes Eirodiena ir pēdējā šajā pasākumu ciklā. Līdz šim notikušas četras Eirodienas – divas Kurzemē – 6. septembrī Ventspilī un 20. septembrī Liepājā, Latgales reģiona pasākums 27. septembrī norisinājās Daugavpilī, bet Zemgales Eirodiena 4. oktobrī notika Jelgavā. Ar detalizētu pasākuma programmu, kā arī ar informāciju par eiro, var iepazīties interneta vietnē eiro.lv un zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80003000.

Papildu informācija:
Ināra Rubene
LR Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67095417, e-pasts: inara.rubene@fm.gov.lv

VIDZEMES EIRODIENAS VALMIERĀ PROGRAMMA

13:00 Eirodienas atklāšana 
13:30 Dzīve ar eiro: kas jāzina ikvienam
14:00 Eiropas iespējas jauniešiem
14:30 Senioru pusstunda
15:00 Muzikāls priekšnesums
15:30 Svarīgākais tiem, kas saņem pabalstus
16:00 Par eiro darba ņēmējiem
16:30 Nauda bankā, miers mājās!
17:00 Kā pircējam justies droši ar eiro?
17:30 Dzīve ar eiro: kas jāzina ikvienam
18:00 Lielās balvas ieguvēja paziņošana
18:15 Valtera Frīdenberga un Kārļa Būmeistera koncerts
18:45 Pasākuma noslēgums

 

11:00 – 13:35 SEMINĀRS UZŅĒMUMU ĪPAŠNIEKIEM, VADĪTĀJIEM, MĀRKETINGA UN KOMUNIKĀCIJAS SPECIĀLISTIEM 

11:00 Semināra atklāšana
11:25 Uzņēmēju iniciatīva „Godīgs eiro ieviesējs”
11:45 Iniciatīvas memoranda parakstīšana un fotografēšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski
12:05 Latvija eiro zonā – šodienas bažas un nākotnes ieguvumi
12:25 Euro ieviešanas likuma juridiskās nianses
12:45 Eiro ieviešana: pārmaiņu vadība un reputācija uzņēmumā
13:15 Divu valūtu paralēlās aprites periods – izaicinājums uzņēmējiem 

14:00 – 16:30  SEMINĀRS FINANŠU SPECIĀLISTIEM PAR EIRO IEVIEŠANAS PRAKTISKAJĀM VADLĪNIJĀM
14:00 Ievads
14:10 Grāmatvedības uzskaites joma un valūtas kursu piemērošana
14:40 Nodokļu maksājumu joma
15:00 Kases aparātu un kases sistēmu pielāgošana eiro
15:30 Cenu atspoguļošanas jautājumi
15:50 Pamatkapitāla pārrēķina jautājumi un skaidras naudas priekšpiegādes
16:10 Naudas droša glabāšana un uzņēmuma drošība pārejas uz eiro periodā
16:25 Noslēgums

DALĪBORGANIZĀCIJAS
Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts darba inspekcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Pasts, Valsts policija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Garantiju aģentūra, Latvijas Hipotēku un zemes banka, Swedbank, Banka Citadele, SEB banka.


Uzziņai: www.eiro.lv | 80003000

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo