top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1381910257013908700.jpg

Eiropas komisārs Andris Piebalgs Rīgā diskutēs ar Latvijas iedzīvotājiem par Eiropas nākotni

16.10.2013

Kāds ir Latvijas sabiedrības skatījums par Eiropas nākotni? Kas sagādā rūpes, domājot par ekonomisko stāvokli? Tie būs daži no jautājumiem, par kuriem ES attīstības komisārs Andris Piebalgs un Latvijas aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks diskutēs ar 200 iedzīvotājiem 18. oktobrī Rīgā.

Tikai dažus mēnešus pirms valsts iestāšanās eirozonā latviešu komisārs dosies uz savu valsti, lai rīkotu šo diskusiju. Tā būs jau 35. diskusija ciklā “Dialogi ar pilsoņiem”, ko Eiropas komisāri rīko visā Eiropas Savienībā. Tāpat kā citās šādās diskusijās, tiks runāts par trim galvenajiem tematiem: ekonomikas krīze, pilsoņu tiesības un Eiropas nākotne.

"Pēdējie gadi, kad ekonomikas augšupeju nomainīja skarba krīze, ir bijuši grūti gan Latvijai, gan pārējai Eiropas Savienībai. Lielākajā daļā valstu palielinājies bezdarbs un sociālā nevienlīdzība, un mums jārīkojas gan valsts, gan Eiropas līmenī, lai risinātu šīs problēmas. Latvijā šis ir ļoti interesants laiks, kad latu tūlīt nomainīs eiro desmit gadus pēc balsojuma par pievienošanos ES. Vairāk nekā jebkad ir svarīgi zināt pilsoņu domas, un es ļoti gaidu diskusiju Rīgā", teica komisārs Piebalgs.

Rīgā notiekošā diskusija būs daļa no kampaņas "Kas mēs esam Eiropā?", ko organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, lai popularizētu jomas, kurās Latvija ir izcila Eiropas līmenī, un iespējas, ko dalība Eiropas Savienībā paver Latvijas valstij un cilvēkiem.

Saņemtās atsauksmes būs svarīgs pamats turpmākai politiskai komunikācijai par Eiropas nākotni 2014. gada pavasara sākumā.

Informācija par diskusiju un akreditēšanos:

Diskusija notiks no 10:00 līdz 11:30 (9:00-10:30 pēc Viduseiropas laika) Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē, Merķeļa ielā 13, Rīgā.

Lai piedalītos, iepriekš jāreģistrējas: http://www.eiropasnakotne.lv/.

Diskusijas moderators būs populārais TV žurnālists Arnis Krauze. Pasākumu varēs vērot interneta tiešraidē diskusijas tīmekļa vietnē. Diskusijā ar Twitter starpniecību varēs piedalīties arī pilsoņi visā Eiropā, izmantojot tagu #EUDeb8.

Priekšvēsture

Par ko ir “Dialogi ar pilsoņiem”?

“Dialogi ar pilsoņiem” ir iespēja sanākt kopā Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta pārstāvjiem, valsts un pašvaldību politiķiem un Eiropas iedzīvotajiem, lai pārrunātu, kādu katrs no viņiem redz Eiropas nākotni.

Līdz šim jau notikušas vairāk nekā 30 diskusijas, no kurām pēdējās bija Helsinkos (Somijā), Ģērā (Ungārijā), Košicē (Slovākijā), Stokholmā (Zviedrijā) un Ljēžā (Beļģijā).

Divdesmit gadu laikā kopš ES pilsonības ieviešanas ir daudz sasniegts. Jaunākais ES pētījums liecina, ka šodien 62% ES iedzīvotāju jūt piederību Eiropai. Latvijā šis rādītājs ir 56%. Visā ES pilsoņi ikdienā īsteno savas tiesības. Taču pilsoņi ne vienmēr apzinās šīs tiesības. Piemēram, aptuveni divi no trim Latvijas iedzīvotājiem (66%) apgalvo, ka vēlētos zināt vairāk par savām ES pilsoņu tiesībām. (Sīkāka informācija tālāk pielikumā).

Tādēļ Komisija ir pasludinājusi 2013. gadu par Eiropas Pilsoņu gadu. "Dialogiem ar pilsoņiem" šajā gadā ir būtiska nozīme.

Kāpēc Komisija to dara tieši tagad?

Tāpēc, ka Eiropa ir krustcelēs. Eiropas nākotne pašlaik ir ļoti aktuāls jautājums, un daudzi runā par virzību uz politisku savienību kā nacionālu valstu federāciju vai Eiropas Savienotajām Valstīm. Nākamie mēneši un gadi būs izšķiroši Eiropas Savienības attīstībai. Turpmākai Eiropas integrācijai jābūt cieši saistītai ar Savienības demokrātiskās leģitimitātes stiprināšanu. Tādēļ ir svarīgāk nekā jebkad agrāk, lai pilsoņi paustu savu viedokli.

Ko panāks "Dialogi ar pilsoņiem"?

"Dialogos ar pilsoņiem" iegūtās atsauksmes palīdzēs Komisijai izstrādāt nākotnes ES reformu plānus. Viens no galvenajiem "Dialogu ar pilsoņiem" mērķiem ir arī sagatavoties 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Komisija 2013. gada 8. maijā publicēja otro "Ziņojumu par ES pilsonību", kurā tā ierosināja 12 jaunus konkrētus pasākumus to problēmu risināšanai, ar ko pilsoņi joprojām saskaras (IP/13/410 un MEMO/13/409). Minēto ziņojumu Komisija izstrādāja, pamatojoties uz plašu sabiedrisko apspriešanu tiešsaistē 2012. gada maijā (IP/12/461) un "Dialogos ar pilsoņiem" izteiktajiem jautājumiem un viedokļiem par ES pilsoņu tiesībām un viņu nākotni.

Sīkāka informācija

Vairāk informācijas par diskusiju Rīgā:

http://ec.europa.eu/debate-future-europe/citizens-dialogues/latvia/bauska/index_en.htm

Diskusija ar pilsoņiem par Eiropas nākotni:

http://ec.europa.eu/debate-future-europe/index_lv.htm

Eiropas Pilsoņu gads:

http://europa.eu/citizens-2013

ES attīstības komisāra Andra Piebalga mājaslapa:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/

 Sekojiet ES komisāram Twitter: @APiebalgsEU 

Pielikums

Piebalgs un Pabriks diskusijā “Eiropas nākotne” dalās domās par Latvijas lomu ES valstu saimē

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo