top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1382530791037872700.jpg

Valmierā 722 jaunieši Karjeras nedēļā iepazina profesijas un mācījās plānot karjeru

16.10.2013

Ar mērķi aicināt jauniešus domāt par savlaicīgu savas karjeras veidošanu, no 7. līdz 11. oktobrim vienpadsmit Latvijas pilsētās norisinājās Karjeras nedēļa, ko īstenoja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar lielākajām Latvijas pilsētām. Šogad vairāk nekā 24 197 apmeklētāju izzināja profesijas, iedvesmojās no nozaru profesionāļiem, vēra uzņēmumu durvis un iepazina paši sevi, savas spējas un talantus. Valmierā Karjeras nedēļā norisinājās 28 lielāki un mazāki pasākumi, kurus apmeklēja 722 dalībnieki.

„Karjeras nedēļā redzētais Latvijas pilsētās dod gandarījuma sajūtu, jo esam sākuši runāt un domāt par karjeru kā par savu dzīvi kopumā, nevis tikai kā par šauru virzienu. Pirmajā gadā Karjeras nedēļa norisinājās piecās pilsētās, šogad – 11 pilsētās, bet jau pašreiz mūs ir uzrunājušas vēl citas pilsētas, kuras labprāt piedalītos nākamgad, līdz ar to aptverot lielāku ģeogrāfisko teritoriju. Tādējādi jau no skolas sola mācāmies saprast, ka karjera ir izglītības, darba un privātās dzīves mijiedarbība. Jācer, ka daļa aktivitāšu, ko pilsētās Karjeras nedēļas pasākumu organizatori ir izmēģinājuši, kā labā prakse iekļūs arī skolēnu ikdienā ar regulārām aktivitātēm visa gada garumā. Tas ļautu karjeras jautājumiem kļūt par neiztrūkstošu sastāvdaļu skolēniem, veicinot pārdomātāku lēmumu pieņemšanu katram savā karjeras virziena izvēlē,” norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vadītāja Aleksandra Joma.
 

Kopumā šogad Karjeras nedēļā piedalījās 24 197 dalībnieki, kuri apmeklēja vairāk nekā 794 pasākumus 11 Latvijas lielākajās pilsētās. Dalība Karjeras nedēļas pasākumos jauniešiem ļāva izpētīt dažādās profesijas un apzināties savas iespējas – gan pie karjeras konsultanta, gan pie uzņēmējiem un nākotnes darba devējiem, gan augstskolās. Papildus pasākumiem klātienē, lai jauniešus aicinātu pārdomāt profesijas izvēli, sociālā tīkla Draugiem.lv vidē ir izveidota interaktīva spēle „Pielaiko profesiju”, kuru līdz šim brīdim izspēlējuši vairāk nekā 6600 sociāla tīkla lietotāju. 
 

Valmieras pilsētas pašvaldības Valmieras Izglītības pārvaldes speciāliste izglītības jautājumos un Karjeras nedēļas koordinatore Valmierā Sanita Loze skaidro: „Ir gandarījums par skolēnu lielo atsaucību. Prieks, ka jaunieši ir ieinteresēti meklēt darbu un palikt uz dzīvi Valmierā. Tas ir vēl viens apliecinājums tam, ka Valmieras uzņēmumi piedāvā konkurētspējīgas un jauniešiem saistošas karjeras iespējas. Liela interese bijusi par iespēju tikties ar vides pētnieku Māri Olti un mūziķi Intaru Busuli, kur sarunas krietni ieilga, taču tas apstiprina, ka gan skolēniem, gan arī viesiem bija interesanti.”
 

Pasākumu kopums, kas norisinās Karjeras nedēļas laikā daudzās Latvijas vietās vienlaikus, ir veids, kā jauniešus mudināt domāt par savu karjeras veidošanu, iesaistot tos kopīgās aktivitātēs. Piemēram, Cēsīs bija iespēja izmantot nākotnes profesijas kalkulatoru un uzspēlēt karavīru simultānspēli; Daugavpilī notika interaktīva ekskursija pa profesijām dažādos gadsimtos; Gulbenē skolēni piedalījās uzņēmējdarbības simulācijas spēlē un bija dalībnieki atklātu sarunu vebinārā; Jēkabpilī bija iespēja iesaistīties spēlē, iejūtoties uzņēmēja lomā; Jelgavā notika interaktīva mācību ekskursija ciemos pie metāla pavēlniekiem; Kuldīgā notika ne vien skolēnu mācību uzņēmumu tirgus, bet arī seminārs pedagogiem un karjeras konsultantiem par jaunākajām tendencēm karjeras izglītībā Latvijā un Eiropā; Liepājā jaunieši piedalījās datorsimulācijas spēlē, pārtopot par inovatoriem; Rēzeknē praktiskā nodarbībā tapa 3D mode; Rīgā jaunieši pielaikoja profesijas, klausoties nozares profesionāļu iedvesmojošos stāstus un piedalījās darbnīcās, kā arī apguva 10 veidus, kā izpētīt, kura profesija ir piemērotākā; Valmierā jaunieši ielūkojās tajā, kā sevi redz Valmierā pēc 20 gadiem; Ventspilī jaunieši apmeklēja interaktīvu zinātnes centru, kur iepazina mūzikas un kosmosa pasaules, un prognozēja Ventspilī savu dzīvi nākotnē. 
 

Karjeras nedēļu Valmierā rīkoja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Profesionālo vidusskolu, Valmieras Mākslas vidusskolu, Vidzemes Augstskolu, Valmieras Kultūras centru, Valmieras Jaunatnes centru „Vinda”, Valmieras Tirdzniecības centru „Valleta”, picēriju „Čili Pica”, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA, SIA „VALPRO”, SIA "VTU Valmiera", SIA „Valmiermuižas alus”, SIA „Valmieras tipogrāfija LAPA”, SIA „Vidzemes slimnīca”, viesnīcu „Wolmar" un SIA „Vīnkalnieši”.
 

Karjeras nedēļu otro gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.
 

Plašāka informācija pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa.

 Karjeras nedēļas publicitātes foto pieejami šeit: http://www.flickr.com/photos/73458727@N06/sets/72157636353490043/.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, Karjeras nedēļas 2013 komunikācijas konsultante
Mob. tālr.: (+371) 29683396; e-pasts: kitija.balcare@hauska.com 
 

Papildu informācija:
Dace Zaldāte-Rozentāle, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve
Mob. tālr.: (+371) 29207373; e-pasts: dace.zaldate-rozentale@viaa.gov.lv

 

 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo