top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1383140207004698100.jpg

Izdevniecība “Petits” veicina krievvalodīgo senioru integrāciju

23.10.2013

 

Projektā „Step Towards Active European Citizenship” kā “Petits” partneri piedalījās sešas organizācijas  - senioru klubi Grieķijā, Somijā, Vācijā, Lielbritānijā, Beļģijā un Bulgārijā, kuri ikdienā apvieno krievvalodīgos pensionārus, piedāvā tiem valodu apmācības vai konsultācijas par dažādiem sociāliem jautājumiem, palīdz adaptēties valstī, kurā viņi dzīvo. Liela daļa krievvalodīgo imigrantu ir pārcēlušies uz dzīvi Eiropas valstīs pēc Padomju Savienības sabrukuma, un mehānismi, kas var palīdzēt viņiem integrēties valodas, sociālā nodrošinājuma un sociālās iesaistīšanās jomās, ir ļoti svarīgi.

Stāsta žurnāliste TATJANA ANDRIANOVA, kas projekta laikā strādāja izdevniecībā “Petits”:

“Esmu sociālo jautājumu žurnāliste, tādēļ man dalība šajā projektā bija ļoti interesanta pieredze. Mūsu izdevniecības uzdevums projektā bija rakstīt par jautājumiem, kas saistās ar krievvalodīgo senioru integrāciju, kā arī aktivizēt mūsu lasītājus dalīties savā pieredzē par dzīvi vecumdienās, par brīvprātīgā darba pieredzi, integrācijas procesu.

Pats lielākais ieguvums ir tas, ka mēs uzzinājām ļoti daudz interesantu dzīvesstāstu, un mūsu lasītājiem bija iespēja satikties un sadraudzēties. Projekta gaitā mēs sapratām, ka seniori patiešām ir potenciāli aktīvi cilvēki, bet valodas nezināšanas vai adaptēšanās nespējas dēļ, viņi ir atrauti no valsts sabiedriskās dzīves. Tomēr, ja valstī darbojas senioru klubs vai brīvprātīgo organizācija, viņi labprāt piedalās, vēlme kaut ko darīt ir liela. Viņi vienkārši nezina, kā un kur gūt šīs iespējas, viņi ir diezgan inerti –  tādēļ ir nepieciešams kāds organizējošs spēks, kas viņus pamudina. Un šis projekts bija tāds spēks. Mēs piesaistījām savus lasītājus, citās valstīs partneri piesaistīja citas senioru grupas – viņi savā starpā sadraudzējās, sarakstās, dažiem projekts ir devis stimulu apgūt datorprasmes, lai sazinātos ar radiniekiem dzimtenē. Tā ir tāda ķēdīte. Un es esmu ļoti laimīga, ka piedalījos šajā projektā, man tas deva tādu lielu, pozitīvu dzīves impulsu.”

Vairāk lasīt šeit

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo