top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1384172422098292800.jpg

Pieejami rezultāti pētījumam par Erasmus personāla mobilitātes dalībnieku apmierinātību

09.11.2013

 

 

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājas lapā publicēti rezultāti pētījumam par Erasmus akadēmiskā un vispārējā personāla apmierinātību ar mobilitāti: pieredzi, ieguvumiem un ietekmi.

Pētījums veikts, lai izvērtētu Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Erasmus apakšprogrammas mērķa grupas/dalībnieku (docēšanas un personāla pieredzes apmaiņas mobilitātes) apmierinātību ar dažādiem Erasmus mobilitātes aspektiem un ieguvumiem pēc dalības Erasmus apakšprogrammā.

Pētījumā piedalījušies 304 Erasmus apakšprogrammas dalībnieki, kas devušies personāla (docēšanas vai personāla pieredzes apmaiņas) mobilitātē 2011./2012.akadēmiskajā gadā un 2012./2013.akadēmiskajā gadā. Lielākā daļa pētījuma dalībnieku (71%) Erasmus mobilitātes dalībnieku ir akadēmiskā personāla pārstāvji no dažādām Latvijas universitātēm, pārējie – vispārējā personāla pārstāvji. Vairums pētījuma respondentu Erasmus mobilitātes programmā piedalījušies atkārtoti.

Pēc aptaujas rezultātiem var secināt, ka apmierinātības līmenis ar programmu kopumā, kā arī atsevišķiem tās posmiem – sagatavošanās stadiju un pašu vizīti –, ir vērtējams kā ļoti augsts, kas, iespējams, saistīts ar to, ka programmas dalībnieku ieguvumi no šīs programmas lielā mērā saskan ar iemesliem, kāpēc ir pieņemts lēmums doties mobilitātē.

Informāciju par iespēju piedalīties Erasmus apmaiņas programmā mobilitātes dalībnieki lielākoties ir ieguvuši no Erasmus koordinatora savā darbavietā augstākās izglītības iestādē. No tā varam secināt, ka Erasmus koordinatoru līdzšinējā darbība ar mērķauditorijām ir efektīva, lai arī dažkārt Erasmus koordinatoriem pietrūkst praktiskas informācijas par sadzīvi, par uzņemošo institūciju, par organizatoriskiem jautājumiem – biļešu iegādi, naktsmītņu rezervāciju u.tml.

Dati liecina, ka kopumā būtiskākie ieguvumi dalībai mobilitātes programmā ir veiksmīgas sadarbības izveidošanās ar ārvalstu kolēģiem, kā arī starptautiskas pieredzes iegūšana un apmaiņa.

Gandrīz visi (95%) Erasmus mobilitātes dalībnieki norādījuši, ka programmas ietvaros iegūtās zināšanas un prasmes tiek ieviestas arī ikdienas darbā. Mobilitātes dalībnieki iegūto pieredzi, informāciju visbiežāk nodod studentiem -  lekcijās un nodarbībās, vai arī tā tiek izmantota, lai ieviestu izmaiņas struktūrvienību darba organizēšanā, studiju programmu izveidē vai mācību metodoloģijā.

Pētījuma rezultāti pieejami VIAA mājas lapas sadaļā Erasmus » Informatīvie materiāli

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo