top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1384173487088621500.jpg

Ziņojums par sporta izglītību Eiropā tagad pieejams arī latviski

11.11.2013

Valsts izglītības attīstības aģentūras VIAA mājas lapā latviešu valodā publicēts Eurydice tīkla ziņojums „Sporta izglītība un fiziskās aktivitātes Eiropas skolās”, kas uzskatāms par Eiropas Komisijas pirmo mēģinājumu apzināt situāciju sporta izglītības jomā Eiropā.

Ziņojums sniedz informāciju par sporta izglītības mācību priekšmetu 30 Eiropas valstīs.

Šī ziņojuma publicēšana latviešu valodā ir ļoti apsveicama, atzīst Inese Bautre, IZM Valsts izglītības satura centra sporta mācību satura speciāliste. Viņasprāt, ziņojums ir interesants un noderīgs sporta pedagogu darbā. Šobrīd, piemēram, Latvijas skolās ir ļoti aktuāls jautājums par skolēnu vērtēšanu sporta priekšmetā, tādēļ ir vērts iepazīties ar ziņojuma nodaļu par skolēnu vērtēšanu sporta priekšmetā dažādās valstīs.

Inese Bautre uzsver, ka ar ziņojumu jāiepazīstas visiem Latvijas sporta skolotājiem, lai iegūtās atziņas izmantotu savā ikdienas darbā un paplašinātu savu redzesloku par sporta stundu norisi un dažādajām fiziskajām aktivitātēm Eiropas skolās. Arī Latvijai ir labās prakses piemēri, kurus var un vajag popularizēt Eiropas skolās, uzskata Inese Bautre: “Viens no labās prakses piemēriem noteikti ir stājas mācības projekts Stipra un vesela mugura, kura mērķis ir ar vienkāršiem vingrojumiem un vingrinājumiem veicināt un nostiprināt bērnu veselību un fizisko attīstību, kā arī popularizēt pareizas stājas un fizisko vingrinājumu nozīmīgumu skolēnu, pedagogu un vecāku vidū.” Projektā piedalās arī:

Valmieras Pārgaujas pamatskola
J. Endzelīna Kauguru pamatskola
Mazsalacas vidusskola
Vilpulkas pamatskola
Zilākalna sākumskola

Ziņojumā ir atrodama informācija gan par stipras un veselas muguras projektu Latvijas skolās, gan informācija par citu valstu iniciatīvām skolēnu veselības stiprināšanā. Ziņojumu ir sagatavojis Eurydice tīkls, kas nodrošina informāciju par izglītības sistēmām un izglītības politiku Eiropas valstīs, bet ziņojuma tulkojumu latviešu valodā nodrošinājusi VIAA.

Ziņojuma Sporta izglītība un fiziskās aktivitātes Eiropas skolās pilns teksts angļu un latviešu valodās pieejams VIAA mājaslapā, sadaļā  Eurydice publikācijas.


 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo