top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1388129969042066800.jpg

Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ziņu lapa novembrī

09.12.2013

 

Sabiedrības uzklausīšana par nākotnes programmām Krievijā
Sabiedrības uzklausīšana, kura notika 2013.gada 5.novembrī Sanktpēterburgā (Krievijā), tika organizēta, lai diskutētu par nākotnes Igaunijas-Krievijas un Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014-2020. gadam prioritātēm. Pasākumā piedalījās 38 pārstāvji no Krievijas Federācijas, ieskaitot Sanktpēterburgas, Pleskavas un Ļeľingradas reģionu administrācijas, projektu partnerus no Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas un sektoru pārstāvjus (izglītība, zinātne, veselības aizsardzība, ekoloģija u.c.)

Tematiskie semināri par nākotnes programmu Igaunijā
Lai izpētītu tematiskās prioritātes, noskaidrotu izaicinājumus un prasības kopējiem pasākumiem un ieinteresēto pušu pozīcijas pārrobežu sadarbībai Igaunijas-Krievijas pierobežā nākošā programmēšanas periodā Igaunijā novembrī tika organizēti 4 tematiskie semināri: „Vides aizsardzība un ilgtspējīga attīstība“ Tartu, „Ātri transporta savienojumi un ātra robežšķērsošana“ Tallinā, “Ekonomiskā attīstība, uzľēmējdarbība, nodarbinātība un tūrisms” Pūhajarvē, „Sociālā attīstība (izglītība, kultūra, sports, veselības aizsardzība, sociālā sfēra, administratīvā kapacitāte, vietējo pašvaldību sadarbība)“ Narva-Joesu. Semināros piedalījās Igaunijas atbilstošo jomu eksperti un programmas teritorijas pārstāvji –potenciālie atbalsta saľēmēji un asociētie partneri no valsts, apgabalu, vietējo pašvaldību iestādēm un organizācijām un NVO.

Latvijas-Krievijas programmas 2. programmēšanas komitejas sanāksme Latvijā
Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam Apvienotās programmēšanas komitejas 2. sanāksme notika 2013.gada 8.novembrī Jūrmalā, Latvijā un to vadīja Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionalās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Grūberte. Galvenās diskusijas tēmas: tematiskā semināra Latvijā un sabiedrības uzklausīšanas Krievijā rezultāti, lielo infrastruktūras projektu priekšlikumi, priekšlikumi programmas tematiskiem mērķiem un prioritātēm, programmēšanas darba plāna un laika grafika precizēšana. Nākošo apvienotās programmēšanas komitejas sanāksmi uzņems Krievijas puse 2014.gada februārī, Krievijā.

Pirmās Austrumeiropā saldētās slēpošanas trases atklāšana Siguldā, Latvijā
2013.gada 30.novembrī, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā slēpošanai pirms dabīgā sniega tika atklāta 1,25 km gara Austrumeiropā pirmā saldētā distanču slēpošanas trase. Trases, servisa mājiņas un stadiona izbūve tika veikta pārrobežu sadarbības projekta „SVS Activetour” ietvaros un Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansējums ir 570 600 EUR. Saldētā distanču slēpošanas trase ar iebūvētu saldēšanas sistēmu zem virskārtas ļauj uzturēt sniegu un uzsākt slēpošanu vēl pirms sākas ziemas sezona. Tāpat trasē tiek nodrošināta pastāvīga sniega uzturēšana, neskatoties uz laika apstākļiem ziemā.

Semināri auditoriem
No 25. līdz 27. novembrim Apvienotais tehniskais sekretariāts Rīgā (Latvijā), Tartu (Igaunijā) un Pleskavā (Krievijā) organizēja trīs identiskus seminārus par līgumsaistībām, izmaksu attiecināmību un izdevumu pārbaudēm, grāmatvedības prasībām un atskaitēm. No Projektu ekspertu un auditoru puses bija liela interese un jautājumi tika uzdoti saistībā ar zaudējumiem valūtas maiľas rezultātā, kā identificēt vai izmaiľas projektā uzskatāmas par mazām vai lielām, atskaišu sagatavošanu un iesniegšanu, vizualitātes prasības grāmatvedības dokumentos un logo izmantošana reprezentācijas materiālos, kā arī saistībā ar līgumu slēgšanu ar ārējiem ekspertiem.
Programmas jaunumiem sekot var www.estlatrus.eu

Jūsu Apvienotais tehniskais sekretariāts.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo