top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Pētījuma rezultāti apliecina administratīvā sloga mazināšanu valsts pārvaldē

27.02.2014

Trešdien, 26. februārī ar vairāku gadu pētījumu rezultātiem tika iepazīstināti Eiropas Savienības fondu pasākumu uzraudzības komitejas pārstāvji. Salīdzinot pētījumos iegūtos datus par četru gadu periodu, konstatēts, ka administratīvais slogs Latvijā ir samazinājies gan iedzīvotāju skatījumā, gan pēc nevalstisko organizāciju (NVO) domām. Būtiskākos uzlabojumus iedzīvotāji novērojuši izglītības, nodokļu administrēšanas un īpašuma tiesību jomā.

Aptaujāto vērtējumā izglītības jomā slogs mazinājies galvenokārt dēļ pieejamākas un saprotamākas bērnu reģistrācijas pirmsskolas izglītības iestādēs, kas aizņem mazāk laika, jo, daudzviet, piemēram, Rīgā ieviesta elektroniska reģistrācija uz vietām bērnudārzos. Savukārt daudzās lauku pašvaldībās arvien biežāk bērnudārzs atrodas vienās telpās ar skolu, kas atvieglo pāreju un mazina iespējamās administratīvās problēmas, ar kurām var sastapties bērnu vecāki. Uzlabojoties informācijas pieejamībai par izglītības iespējām profesionālās izglītības iestādēs, ko sniedz konsekventi īstenota valsts profesionālās izglītības politika, uzlabojies arī iedzīvotāju vērtējums par profesionālās izglītības pakalpojumu pieejamību.
 
Nodokļu administrēšanas jomā aptaujātie iedzīvotāji un saimnieciskās darbības veicēji atzinīgi novērtējuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanu, kā arī informācijas un skaidrojumu pieejamību VID mājaslapā. Kā nozīmīgu atvieglojumu aptaujātie min  iespēju iesniegt gada ienākumu deklarāciju Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kas ļauj izmantot gada ienākumu deklarācijas sagatavi, ko sistēma automātiski izveido no VID datiem. Tas ļauj būtiski ieekonomēt laiku, ko iedzīvotāji agrāk veltīja jau VID rīcībā esošo datu apkopošanai un ierakstīšanai deklarācijā.
 
Aptaujātie iedzīvotāji norāda, ka retāk saskārušies ar dažādam problēmām darījumos ar nekustamo īpašumu, un šajā jomā jūt administratīvā sloga mazināšanos. Tāpat pozitīvi novērtēta administratīvā sloga mazināšanās transportlīdzekļa tehniskās apskates jomā, turklāt - samazinājies ir to iedzīvotāju īpatsvars, kuri iepriekš uzskatīja, ka ikgadējais ceļu nodoklis par transporta līdzekli ir pārāk augsts. Tajā pašā laikā joprojām 45% iedzīvotāju, kas saskārušies ar šo administratīvo procedūru, pauž vērtējumu, ka ceļu nodoklis ir nepamatoti augsts, īpaši salīdzinājumā ar Latvijas ceļu kvalitāti.
 
Valsts kanceleja sadarbībā ar citām valsts iestādēm konsekventi strādā pie tā, lai administratīvais slogs iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem mazinātos, t.sk., Valsts kancelejas iniciatīva “Mazinām slogu kopā!” sadarbības sekmēšanai ar sabiedrību administratīvā sloga un nesamērīgās birokrātijas mazināšanai, piedāvājot divus līdzdalības instrumentus: interneta vietni www.mazinamslogu.gov.lv un mobilo aplikāciju „Futbols valsts pārvaldē”.
 
Ar visu pētījumu rezultātiem var iepazīties šeit.
 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo