top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1396956901052215800.jpg

Eiropas eksāmens – esi Eiropas eksperts!

02.04.2014

Lai veicinātu Latvijas skolēnu un ikviena iedzīvotāja zināšanas par Eiropas Savienību, tostarp šogad aktuāliem notikumiem - Latvijas desmitgadi Eiropas Savienībā, Eiropas Parlamenta vēlēšanām un Eiropas dienu, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu piedalīties „Eiropas eksāmenā”.

"Eiropas eksāmens" norisināsies tiešsaistē www.esmaja.lv 9.maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00. Kaut arī eksāmens īpaši izstrādāts skolu vecuma jauniešiem, savas zināšanas un erudīciju Eiropas Savienības jautājumos tajā varēs pārbaudīt ikviens interesents.

„Eiropas eksāmenā” tiks ietverti dažādas sarežģītības jautājumi, kuros dalībnieki varēs demonstrēt savas zināšanas par ES vēsturi un attīstību, institūcijām, monetāro savienību, Latvijas dalību ES un citiem jautājumiem.

Lai sagatavotos „Eiropas eksāmenam”, no aprīļa otrās nedēļas skolēni, skolotāji un ikviens cits interesents mājas lapā www.esmaja.lv un skolvadības sistēmā www.e-klase.lv varēs iepazīties ar mācību līdzekļiem jeb prezentācijām par ES vēsturi, paplašināšanās gaitu, eirozonas izveidi un paplašināšanos, Latvijas dalību ES, jauniešu iespējām ES, Eiropas kultūras galvaspilsētu kustību, lēmumu pieņemšanas kārtību ES u.c. nozīmīgām tēmām.

Materiāli izstrādāti sadarbībā ar žurnālistu un ES jautājumu ekspertu Ansi Bogustovu, biedrības „Klubs „Māja” - jaunatne vienotai Eiropai” prezidentu Eduardu Gauši, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāju Liesmu Osi, biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktores pienākumu izpildītāju Intu Šimansku un Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecāko referenti Sandru Falku.

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, skolēni un citi interesenti var ne tikai atjaunot un papildināt savas zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem, bet arī iegūt vērtīgas balvas. Erudītākajiem skolēniem būs iespēja doties ekskursijā uz Beļģiju, aktīvākajiem skolotājiem, kuri iesaistīs eksāmenā iespējami vairāk savas skolas skolēnu, tiks planšetdatori, kā arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū tiks izlozēts viens planšetdators.

Aktuālā informācija par „Eiropas eksāmenu” un mācību līdzekļiem būs pieejami Eiropas Savienības mājas vietnē www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv.

Kontakti: Liene Reine-Miteva, liene.reine@ec.europa.eu, 67085416

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo