top_lefttop_midtop_right
Ziņas

L. Van den Brande un H. Pöttering aicinājums pilsētām un reģioniem iesaistīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās

25.03.2009

CdR/09/CP 029.lv

Briselē, 2009. gada 23. martā

L. Van den Brande un H. Pöttering aicinājums pilsētām un reģioniem iesaistīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Reģionu komitejas (RK) priekšsēdētājs Luc Van den Brande kopā ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Hans-Gert Pöttering atkārtoti aicina visu ES vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvjus motivēt pilsoņus piedalīties jūnijā paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Atklātajā vēstulē, ko viņi abi parakstījuši, priekšsēdētāji L. Van den Brande un H. Pöttering uzsver gaidāmo vēlēšanu nozīmīgumu — 4. un 7. jūnija vēlēšanās tiesības piedalīties būs 375 miljoniem cilvēku, no kuriem 36 miljoni to darīs pirmo reizi.

Vēstuli nosūtīja visu dalībvalstu vietējo un reģionālo pašvaldību apvienību vadītājiem, lai viņi to varētu nodot visiem vietējā un reģionālajā līmenī ievēlētajiem politiķiem. Mērķis ir aicināt vietējās un reģionālās pašvaldības sniegt iedzīvotājiem plašāku informāciju par Eiropu, piemēram, rīkojot vietējas informatīvas sanāksmes ar RK locekļu, EP deputātu vai kandidātu līdzdalību vai arī izmantojot materiālus par Eiropas Parlamenta vēlēšanām attiecīgajās tīmekļa vietnēs. Ar vēstuli visās ES oficiālajās valodās var iepazīties RK vēlēšanu tīmekļa vietnē.

RK ir sagatavojusi arī virkni īsu video interviju ar katras dalībvalsts reģionālā līmeņa vadītājiem, šādi skaidrojot Eiropas nozīmīgumu un to, kāpēc Eiropas vēlētājiem ir svarīgi jūnijā piedalīties vēlēšanās. Šie video ieraksti pieejami bez maksas un tos var lejupielādēt RK vēlēšanu tīmekļa vietnē. (Ir pieejami arī profesionāli formāti un citi atbilstoši pakalpojumi; lūdzu, sazinieties ar RK preses dienestu, lai iegūtu papildu informāciju.)

Arī reģioni, pilsētas, vietējo un reģionālo pašvaldību apvienības tiek aicinātas savās mājaslapās izveidot Eiropas Parlamenta vēlēšanu portālus un ievietot tajos saites uz RK vēlēšanu tīmekļa vietni, kurai ir 27 valstu apakšiedalījumi.

Apmeklējiet RK tīmekļa vietni — http://www.cor.europa.eu/

Reģionu komiteja

Apmēram divas trešdaļas ES tiesību aktu īsteno dalībvalstu vietējās un reģionālās pašvaldības. Reģionu komiteja ir izveidota 1994. gadā, lai dotu iespēju vietējo pašvaldību pārstāvjiem paust viedokli par minētajiem tiesību aktiem. RK katru gadu rīko piecas plenārsesijas, kurās tās 344 locekļi balso par atzinumiem, kas izstrādāti par ierosinātajiem tiesību aktiem. Eiropas Komisijai, kas ierosina ES tiesību aktus, kā arī ES Padomei, kas nosaka minēto tiesību aktu galīgo saturu (parasti kopā ar Eiropas Parlamentu), ir jākonsultējas ar RK par daudzām politikas jomām, tostarp par vides, nodarbinātības un transporta jautājumiem. Ar Lisabonas līgumu Reģionu komitejas kompetence tiks vēl vairāk paplašināta. Turpmāk Eiropas Parlamentam būs obligāti jākonsultējas ar Reģionu komiteju par visiem jautājumiem, kuri ir svarīgi reģioniem un pašvaldībām. Komiteja var arī vērsties Eiropas Kopienu Tiesā, ja ir pārkāptas tās tiesības vai ja tā uzskata, ka kādā ES tiesību aktā nav ievērots subsidiaritātes princips vai ignorēta reģionālu un vietējo pašvaldību kompetence.

Papildu informācija pieejama, sazinoties ar:

Athénais Cazalis De Fondouce
Tālr.: +32 (0)2 282 24 47
Athenais.CazalisdeFondouce@cor.europa.eu

Christopher Jones
Tālr.: +32 (0)2 546 87 51
Christopher.Jones@cor.europa.eu

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo