top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Debates "Cilvēks krīzē vai krīze cilvēkā" 7. aprīlī plkst. 16.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā

25.03.2009

Debates par cilvēku un līdzdalību demokrātijā valsts un Eiropas Savienības politikā

Jebkura cilvēka pasauli veido ne tikai ģimenē paaudzēs pārmantotās vērtības un priekšstati, bet arī plašāk tveramas sociālās norises. Ciema, pilsētas, valsts saimnieciskā un pārējā politika, tuvāko kaimiņvalstu centieni, Eiropas kopīgās ieceres, to īstenošanas mehānismi, aizvien noteiktāk arī t.s. globālie procesi. Šis ietekmju spiediens ir teju nepārtraukts, tas sākas ar rīta ziņu pārraidi, turpinās darba un sociālajās attiecībās, pavada ikdienas klejojumā gar lielveikala plauktiem, kalpo kā ceļvedis un malduguns izklaides un kultūras “produktu” piedāvājumā.

Mērogi ir atšķirīgi. No politiskas vēsts par asiņainu karu vai terora draudiem tālumā, no ekonomiskas vēsts par naftas cenu svārstībām vai biržas krahu, no sociālas vēsts par ģimenes lomas transformāciju vai par dzimumu līdztiesības izpratnes maiņu, līdz pat pilsētas leģendām, tenkām, aizspriedumiem un māņticībām. Ikviens no mums ir ietekmju darbības krustpunkts, mērķis un arī cēlonis.

Katastrofu filmas, fantāzijas žanra grāmatu un ekranizāciju bums, reliģiskās tradīcijas un dogmas it kā apšaubošu, bet tajā pat laikā ar tām koķetējošu žurnālistu un beletristu sacerējumu milzu popularitāte, t.s. jauno reliģisko kustību pievilcība, vēl atmiņā esošā globālā panika, 2000. gadu gaidot, un šābrīža krīzes panika, mēdiju telpas un ietekmes transformācija, ekoloģiskās un humānās katastrofas patiesie un/vai iedomātie draudi, skandāli un baumas – tie ir tikai daži tagadnes cilvēka eksistences informatīvo un emocionālo fonu, bet nereti arī saturu veidojoši nojēgumi. Kā tie palīdz vai traucē ikdienas rūpēs par izdzīvošanu, kā tie piedalās mērķapziņas veidošanā mūsdienu Latvijas iedzīvotājam tieši šajā vēsturiskajā, sociāli politiskajā, ekonomiskjā un kultūras mirklī? Kā cilvēka būtisko saturu veidojošās intences – ticība, cerība, mīlestība – turas un izturas 21. gadsimta sākuma šķietamā vai patieā haosa vējos un caurvējos?

Maijā apritēs 5 gadi, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai. Par to, kādi esam un kam ticam, ko mīlam un uz ko ceram, debatēsim šajā sarunu ciklā. Debates organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, tās vada kultūrkritiķis Pēteris Bankovskis.

Mūsu saruna notiks 7. aprīlī plkst 16.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, 2. stāvā. Tajā piedalīsies sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un Eiropas parlamenta deputāts Rihards Pīks. Sarunas tēma: Kas tagadnes Eiropā ir vērtība(s) un kas notiek ar vērtībām: kuras vērtības varam un spējam deleģēt, kuras gribam paturēt tikai sev.

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo