top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1264586966096329600.jpg

Debates par brīvu darbaspēka kustību ES 28.janvārī

27.01.2010

www.esmaja.lv – publiskās debates tiešsaistē par brīvā darbaspēka kustību Eiropas Savienībā – par un pret!

Ceturtdien, 28.janvārī, plkst.13:15, vienlaikus www.esmaja.lv un Vidzemes Augstskolā (ViA), Valmierā, Cēsu ielā 4, reprezentācijas telpā (pie bibliotēkas 1.stāvā) notiks publiskās debates „Brīvā darbaspēka kustība Eiropas Savienībā (ES) – par un pret”. Debatēs piedalīsies Vidzemes Augstskolas Debašu kluba (ViA DK) biedri, kuri analizēs ieguvumus un riskus, kādus līdzi nes daudz apspriestā brīvā darbaspēka kustība ES. Debates vadīs ViA Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs, politologs Visvaldis Valtenbergs. Šo debašu specifika ir tāda, ka visi interesenti var sekot līdzi tām internetā, vienlaikus komentējot un uzdodot jautājumus. Jautājumi tiks apkopoti un pēc tam tiks sagatavotas ekspertu un speciālistu atbildes, kas arī tiks publicētas www.esmaja.lv.

Kā uzsver Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca, tad šobrīd jautājums par brīvā darbaspēka kustību ir aktuāls kaut vai tāpēc, ka no Latvijas daudz cilvēku aizbrauc, meklējot darba iespējas citās ES valstīs. Tajā pašā laikā, ekonomikai attīstoties, arī uz Latviju brauks cilvēki darba meklējumos. Vai esam tam gatavi? „Tāpēc svarīgi par to diskutēt jau tagad”, uzsver I.Šulca

Arī ViA Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs Visvaldis Valtenbergs domā, ka ir svarīgi runāt par brīvo darbaspēka kustību, jo pašreizējā valsts ekonomiskā situācija radījusi jaunu migrācijas vilni, kam galvenais iemesls ir – krasa ienākumu samazināšanās un augstais bezdarba Līmenis Latvijā. „Ja vēl 2004., 2005.gadā cilvēki brauca prom labākas dzīves meklējumos, tad tagad brauc tāpēc, ka bieži neredz citu izeju. Migrācija- tā ir drošības vārsts”, uzskata V.Valtenbergs.

Līdz šim www.esmaja.lv sadarbībā ar EK pārstāvniecību Latvijā, Vidzemes Augstskolas Debašu klubu un Vidzemes televīziju, ir veidojusi vairākas debates – par ģenētiski modificētiem organismiem un to izplatību, kā arī par iespējamo ES tālāko paplašināšanos. Šādas debates nolemts turpināt, piesaistot arī citu augstskolu debašu klubus.

Tā kā debates būs skatāmas internetā – tiešsaistē – www.esmaja.lv, tad jebkurš interesents varēs izteikt savu viedokli par šo jautājumu.

www.esmaja.lv ir vietne, kurā regulāri tiek atspoguļota informācija, kas svarīga Latvijā ES kontekstā. Savukārt ViA Debašu klubs darbojas jau četrus gadus un ir viens no spēcīgākajiem parlamentāro debašu klubiem Latvijā. Debašu kluba biedri katru nedēļu tiekas divās debašu sesijās – angļu un latviešu valodā, kurās apspriež un analizē gan Latvijas sabiedrībai aktuālus tematus, gan Eiropas Savienības mēroga problēmas, piemēram, eiro ieviešanu Latvijā, ES subsīdiju apgūšanu, Lisabonas līguma ratifikāciju, Turcijas uzņemšanu ES un tml.

Publiskās debates internetā plānots turpināt.

Tuvāka informācija: Gunita Berķe, Gunita.berke@bps.lv,
Elīna Pūdža, elina.pudza@va.lv
www.esmaja.lv : http://twitter.com/Esmajalv 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo