top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Eiropas e-tiesiskuma portāls — ātras atbildes uz juridiskiem jautājumiem

16.07.2010

Latvijas iedzīvotājam, kas ceļo Vācijā, vajadzīga advokāta palīdzība. Uzņēmējs no Francijas vēlas iegūt informāciju, kas pieejama Ungārijas zemesgrāmatā. Igaunijas tiesnesim radies jautājums par Spānijas tiesu sistēmu. Patlaban šādas informācijas ieguvei var būt vajadzīgas vairākas nedēļas. Atbildes uz minētajiem jautājumiem Eiropas Savienības 22 valodās būs viegli pieejamas tiešsaistē. ES šodien atklāja Eiropas e-tiesiskuma portālu: šī tīmekļa vietne palīdz pilsoņiem, uzņēmumiem, advokātiem un tiesnešiem iegūt informāciju par pārrobežu juridiskajiem jautājumiem. Portāla pirmajā versijā, kurā ir vairāk nekā 12 000 lapu, atrodama informācija un saites par valstu tiesību aktiem un praksi visās dalībvalstīs. Piemēram, tajā sniegta informācija par juridisko palīdzību, tiesas iestāžu darbinieku apmācību un videokonferencēm, kā arī saites uz juridiskām datu bāzēm un tiešsaistes maksātnespējas reģistriem un zemesgrāmatām. Informācija par tiesiskuma jautājumiem patlaban ir viegli pieejama vairāk nekā 10 miljoniem pilsoņu, kas katru gadu ir iesaistīti pārrobežu tiesu procesos.

"Eiropas brīvības, drošības un tiesiskuma telpai šī ir nozīmīga diena. Ar šo portālu mēs liekam pamatus efektīvākam un pieejamākam tiesiskumam Eiropas iedzīvotājiem", sacīja Beļģijas tieslietu ministrs Stefans De Clerka kungs. "E-tiesiskuma projekts ir moderna Eiropas tiesiskuma stūrakmens, un e-tiesiskuma portāls dod iespēju piekļūt šim tiesiskumam. Lai gūtu ilgtermiņa panākumus, šobrīd liela nozīme ir visu iesaistīto dalībnieku ciešai sadarbībai."

„E-tiesiskums ir tiesiskums peles taustiņa klikšķa attālumā. Šodien mēs speram svarīgu soli, darot ES iedzīvotāji pieejamāku tiesiskumu un vairojot savstarpējas zināšanas par dalībvalstu tiesību sistēmām. Līdz ar zināšanām rodas arī uzticēšanās, bet līdz ar uzticēšanos rodas pārliecība, ka mūsu tiesības tiks aizsargātas visur Eiropā,” teica Komisijas priekšsēdētāja vietniece, Tiesiskuma, pamattiesību un pilsonības komisāre Viviāna Redinga. Iedzīvotāji, uzņēmumi un advokāti izmantos priekšrocības, ko sniedz viena virtuālā pieeja informācijai par tiesiskajiem jautājumiem. Faktiski ar minētās vietnes starpniecību tiks modernizēts un uzlabots veids, kādā cilvēki saņem juridisko informāciju un konsultācijas. Pilsoņi varēs ātri atrast atbildes savā valodā. Visiem ir zināms, ka tas ir svarīgi: novilcināts tiesiskums ir liegts tiesiskums.”

 


 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo