top_lefttop_midtop_right
Ziņas

Informācijas plūsmas temps, pārbagātība un sadrumstalotība mūsdienu sabiedrībā pieprasa aizvien vairāk laika patērēt, lai atlasītu būtisko. Tāpēc bibliotēkai un skolai sadarbojoties ir svarīgi skolēniem iemācīt, kā sameklēt un novērtēt informāciju, veicinot skolēnus iegūt prasmes, kas viņiem būs noderīgas gan mācību procesā, gan ikdienā.


tu_vari_ja_proti 

 „Tu vari, ja proti” (6. klasei)

Programmas mērķis ir divu nodarbību laikā (katra 40 min.) iepazīstināt bērnus ar bibliotēku, tās pakalpojumiem, kā arī iemācīt izmantot dažādus informācijas avotu: enciklopēdijas, uzziņu izdevumus, bibliotēkas kopkatalogu, citus interneta resursus. Praktiskas nodarbības zināšanu nostiprināšanai.

 no_ziles_lidz_ozolam

 

„No zīles līdz ozolam” (7.-9. klasei)

Programmas mērķis ir iepazīties ar izziņas jeb pētniecisko procesu, kas sastāv no esošo zināšanu apkopošanas, neskaidro jautājumu apzināšanas un pētījuma procesa plānošanas. Apmēram 2 stundu laikā bērni patstāvīgi izstrādās nelielu pētniecības projektu.

 

 izmeklesana_bibl

 

„Izmeklēšana bibliotēkā” (vidusskolai)

Programmas mērķis ir pilnveidot skolēnu informācijpratību. Informācijpratība nav tikai prasme sameklēt nepieciešamo informāciju, tā ir spēja uzdot jautājumus pirms ķerties pie atbildēm, tā ir spēja saskatīt sakarības starp dažādām idejām un spēja saredzēt, kā šīs zināšanas pielietot atšķirīgās situācijās arī ārpus konkrēta mācību priekšmeta. Pieejamas trīs dažādu līmeņu programmas.

 

 atrodi_vardu

 

Radošā darbnīca „Atrodi pazudušo vārdu”

Mērķis nostiprināt savas prasmes bibliotēkas resursu izmantošanā. Radošās darbnīcas laikā dalībnieku uzdevums ir, izmantojot norādes, atrast citātā trūkstošos vārdus un noskaidrot darba autoru. Nepieciešamas priekšzināšanas darbā ar bibliotēkas elektronisko katalogu un prasmes atrast grāmatu plauktā.

 

 

j0307723

 

"Datorprasmes senioriem"

4 nodarbības, kuru laikā seniori var vai nu iegūt pamatiemaņas darbā ar datoru, vai papildināt jau esošās zināšanas. Šim nolūkam ir izstrādātas divas programmas: 1) senioriem bez priekšzināšanām, 2) ar nelielām vai vidējām zināšanām.


 

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo