top_lefttop_midtop_right
Ziņas
1234953790038715400.jpg

Latvijas filmas arī Valmieras un novadu publiskajās bibliotēkās

Patlaban 874 Latvijas bibliotēkās 4000 ekrānos ir iespējams noskatīties 70 Latvijas filmas - 14 spēlfilmas, 28 dokumentālās un 28 animācijas filmas. Filmas, kuras jau šobrīd ir iespējamas noskatīties bez maksas, ir atlasītas pēc noteiktiem kritērijiem - ikviena no šajā portālā noskatāmajām filmām savulaik tikusi apbalvota vai nominēta kādai balvai nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps".

Gailīte-Holmberga vēstīja, ka filmu krājums ar laiku tiks papildināts, lai sasniegtu vēlamo mērķi, lai pēc gadiem viss Latvijas filmu krājums būtu pieejams bibliotēku apmeklētājiem.Filmu pieejamība bibliotēkās tiek īstenota, balstoties uz publiskā patapinājuma principiem saskaņā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) prasībām.

Portāls "www.filmas.lv" ir pieejams no jebkura datora visā pasaulē, un tajā var uzzināt jaunākās ziņas par visu, kas notiek ar un ap Latvijas filmām, kā arī var iegūt detalizētu informāciju par portālā iekļautajām filmām un to autoriem.
VA "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone žurnālistiem uzsvēra, ka ar šī projekta starpniecību Latvijas filmas tiks padarītas pieejamas iedzīvotājiem. "Latvijas publiskās bibliotēkas ir visā Latvijas teritorijā. Šāds projekts Latvijas teritorijā tiek īstenots pirmo reizi," sacīja Magone.

Filmu festivāla "Lielais Kristaps" direktore Kristīne Matīsa informēja, ka portālā "www.filmas.lv" ir atsevišķa sadaļa kino ziņām, atsevišķa sadaļa par filmu režisoriem un par filmām, kur iespējams iepazīties ne tikai ar filmas aprakstu, bet arī filmas veidotāju komandu un to, kādas balvas vai nominācijas filma saņēmusi nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps".

"Portālā iespējams aplūkot arī informāciju par to, kura no filmām ir visbiežāk skatīta. Šobrīd skatītāko filmu topā ierindojas spēlfilma "Ūdensbumba resnajam runcim", kas pēdējo nedēļu laikā skatīta 111 reizes," sacīja Matīsa.

Filmu festivāla "Lielais Kristaps" direktore stāstīja, ka saņemtas jau daudzas atsauksmes no dažādām Latvijas bibliotēkām, kurās cilvēki pauž prieku par iespēju tagad arī bibliotēkās bez maksas noskatīties latviešu filmas.

Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmite uzsvēra, ka šis projekts ir būtisks tieši jaunajai paaudzei.

"Agrāk jaunie lasītāji bibliotēkās pie datora daudz laika pavadīja pie videospēlēm, taču tagad tiek piedāvātas labas spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, kas pēc saturiskās kvalitātes ir daudz labāks piedāvājums nekā videospēles," teica Šmite, paužot cerību, ka projekts būs lielisks ieguldījums jaunajiem lasītājiem.

"Vides filmu studijas" producents Uldis Cekulis vēlēja, lai projekta nākamais solis būtu latviešu filmu pieejamība skolu bibliotēkās. "Šis projekts ļauj popularizēt Latvijas kino, kas visbiežāk producentiem nav iespējams bez finansiāla atbalsta. Šī ir lieliska platforma, kā reklamēt kino," uzsvēra producents.

Jau ziņots, ka projekts tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, tā realizēšanā sadarbojoties divām valsts aģentūrām - NKC un "Kultūras informācijas sistēmas".

Informācija : Copyright © LETA, www.biblioteka.lv

 
Aptauja

Vai izmantojat iespēju Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā saņemt čeku ar izsniegto grāmatu sarakstu un nodošanas termiņu (var atzīmēt vairākus variantus)

Nezināju par šādu iespēju

Izmantoju, tas ir ērti

Neizmantoju, man to nevajag

Man tas nav vajadzīgs, jo izmantoju attālināto pieeju savam bibliotēkas kontam

Iespējams pamēģināšu

Balsis: 98

Kalendārs
 <          maijs 2019          > 
P O T C P S S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
gramatu klubs gramatu klubs banner_lv iespejukarte
 
  VALMIERAS INTEGRĒTĀ BIBLIOTĒKA
Visas autortiesības aizsargātas
2019
Pēdējās izmaiņas veiktas 28.05.2014
xwifilogo logoedbbllogo